26 C
Tirana, Albania
Tuesday, May 23, 2017

AKTUALITET

Samir Mane, më i pasuri i Shqipërisë, që përdor parajsat fiskale...

  Të gjitha mediat: të shkruara, televizive, radiofonike, madje edhe ato të internetit, që zakonisht nuk lenë lajm pa pasqyruar, po mbajnë heshtje totale –...
Berisha merr në dorë përzgjedhjen e kandidatëve për Këshillin e Lartë të Prokurorisë, Avokatja e Popullit e çon në duar të “sigurta” Vetting-un

Berisha merr në dorë përzgjedhjen e kandidatëve për Këshillin e Lartë...

“Pamfleti.com” e paralajmëroi që në momentin e propozimit të Erinda Ballancës për kreun e Avokatit të Popullit që Berisha do të fusë në dorë...
Avokatja e Popullit Ballanca pastroi para në aferën “ARMO” të Taçit, tani në “shënjestrën” e azerëve për 75 milionë euro. Lidhjet me Santon dhe Argitën

Avokatja e Popullit Ballanca pastroi para në aferën “ARMO” të Taçit,...

  Erinda Ballanca, përvojën e fituar me Argita Berishën për pastrimin e parave të Damir Fazllliç e shtiu akoma më tej, teksa përmes një kompania...
Deputetët e PD-së/ Publikohen 30 emrat e parë që pritet

Deputetët e PD-së/ Publikohen 30 emrat e parë që pritet të...

Ndërsa kanë mbetur edhe dy ditë nga koha kur kryedemokrati, Lulzim Basha, duhet të publikojë listën zyrtare të kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e...

TV

Edi Rama: Paketa ‘McAllister’ ishte receta, marrëveshja është zgjidhja afatgjate

Edi Rama: Paketa ‘McAllister’ ishte receta, marrëveshja është zgjidhja afatgjate

Kryeministri Edi Rama në rubrikën “Komunikimi Javor”, ka thënë se marrëveshja e nënshkruar PS-PD, është interpretuar gabimisht nga politikanë apo emra të ndryshëm në...
Greqia, i vetmi vend që nuk ka varreza për muslimanët

Greqia, i vetmi vend që nuk ka varreza për muslimanët

  Për herë të parë pas më shumë se një shekulli, në Athinë dhe Selanik të Greqisë do të hapen varreza për muslimanët. Kërkesa që për...

RAJONI & BOTA

Mizoria në sallën e koncerteve, identifikohet autori i sulmit terrorist në Mançester: Ai është Aalman Abedi

Mizoria në sallën e koncerteve, identifikohet autori i sulmit terrorist në...

Personi i cili kreu një sulm vetëvrasës ,mbrëmjen e djeshme në Mançester është i identifikuar si Aalman Abedi 23-vjec me origjinë libane. Ai ka...
Dalin dëshmitë e para: U mbulova në gjak dhe me copëra njerëzish...

Dalin dëshmitë e para: U mbulova në gjak dhe me copëra...

Abby Mullen nga Airdire, North Lanakshire tregon per “Daily Mail” se ka pare gjithcka, por pa kuptuar ne fillim se cfare po ndodhte: “Ishin...
Video: Sulmi terrorist në Mançester: 19 të vdekur dhe mbi 50 të plagosur

Video: Sulmi terrorist në Mançester: 19 të vdekur dhe mbi 50...

Nëntëmbëdhjetë persona kanë mbetur të vdekur, ndërsa mbi 50 janë të lënduar, pas një shpërthimi në Manchester Arena në qytetin e Mançesterit në Angli. Dëshmitarët...
A mundet të mbijetojë Presidenca, nga ky President?

A mundet të mbijetojë Presidenca, nga ky President?

Gjykatat, nga ana e tyre, tashmë kanë shërbyer si një sistem paralajmërues i hershëm për kontrollin e presidentit. Shkruan: Eric Posner & Emily Bazelon Ndërsa Presidenti...

ABONOHU

Abonohu tek Pamfleti.com

PLUGU

Berisha merr drejtimin e Vettingut me të besuaren e tij Erinda Ballanca, Avokatja e re e Popullit. Ja pse e firmosi marrëveshjen Basha, mori garanci për Saliun

Berisha merr drejtimin e Vettingut me të besuaren e tij Erinda...

Nuk paska qënë kaq e thjeshtë firma e hedhur nga ana e kreut të Partisë Demokratike dhe njëherësh të opozitës Lulzim Basha për Vettingun...

SPORT

“Bomba nga UEFA, Skënderbeu bie nga kategoria, ngjitet Tirana ose Vllaznia”

“Bomba nga UEFA, Skënderbeu bie nga kategoria, ngjitet Tirana ose Vllaznia”

Ish-kryebashkiaku i Vlorës, Shpëtim Gjika ka bërë një status në “Facebook” ku paralajmëron rrëzimin e Skënderbeut nga kategoria me urdhër të UEFA-s.Gjika Sipas Gjikës, njëra...

REKLAMA

DOSSIER

Koncesioni i hemodializës i transferohet kompanisë guaskë në Amsterdam

Koncesioni i hemodializës i transferohet kompanisë guaskë në Amsterdam

Për herë të dytë brenda një viti pronësia e kompanisë Evita Sh.p.k, e cila kontrollon paketën kryesore të aksioneve të koncesionit të shërbimit të...

FORUM

Drini Kuqo: Ministrat që vranë “Republikën e Re”

Drini Kuqo: Ministrat që vranë “Republikën e Re”

Nga Drini Kuqo* Nëse biem dakord që ta quajmë politikën një biznes, ai është pa dyshim biznesi i shpresës. Është pikërisht shpresa, malli mbi të...

OPINION

Shija e hidhur e marrëveshjes Rama-Basha në gjuhën e Lubonjës

Shija e hidhur e marrëveshjes Rama-Basha në gjuhën e Lubonjës

Marrëveshja Rama-Basha, larg të qenit “pazar”, por sigurisht duke patur elemente të manovrës politike, duhet mirëpritur dhe shqyrtuar në mënyrë kritike. Por jo emocionale!...

FUNNY

Harrojini “Nderi i Kombit apo Artist i Popullit”, Eduart Ndocaj

Harrojini “Nderi i Kombit apo Artist i Popullit”, Eduart Ndocaj shpik...

Titujt për njerëzit zakonisht jepen nga institucionet më të larta të shteteve, dhe kryesisht janë Presidentët ata që nderojnë individë të spikatur në fusha...
+18...

+18…

Për mendimin tim të shpërndash një postim të një politikani,që shkruan epope vetëkënaqësie,me foton e tij/saj,gjasme pa mendje,me një buzëqeshje të kuruar e jo...

KULTURË

“Krimet e komunizmit” nga demagogë dhe frikacakë

“Krimet e komunizmit” nga demagogë dhe frikacakë

Janë bërë të neveritshme ato medie, që vazhdojnë të diskutojnë akoma “krimet e komunizmit”, për të mbuluar krimet, që përmbi një çrek shekulli kanë...
Pjetër Logoreci nga Austria, “Parrizi i Tokës”, zbulon shkëqimin shqiptar në arkivat e Vjenës

Pjetër Logoreci nga Austria, “Parrizi i Tokës”, zbulon shkëqimin shqiptar në...

Shkodrani Pjetër Logoreci, i cili që dy dekada jeton në Austri siç e quan ai “Parrizin e Tokës”, ëndrra e tij e ndërprerë nga...
Reportazhi: Si jetojnë shqiptaret që martohen me serbë?

Reportazhi: Si jetojnë shqiptaret që martohen me serbë?

Në Peshter në Serbi ka mjaft burra të martuar me gra nga Shqipëria. Po si jetojnë ato atje? Zllatko dhe Vera Muniq nga Sjenica kanë...

LIFESTYLE

Ëmbëlsirë e ftohtë me kos dhe luleshtrydhe

Ëmbëlsirë e ftohtë me kos dhe luleshtrydhe

Përbërësit: 450 gram luleshtrydhe  të freskëta ½ limon 400 gram  kos 150 gram sheqer Lexo edhe: Kek i shpejtë me banane dhe mjaltë Biskota me mjaltë dhe limon Kek me ananas...

Foto/ “Lajmi i ditës, Ermali ndahet nga Ami, e kapi me...

Përmes një postimi në Instagram, këngëtarja Soni Malaj shkruan se Ermal Mamaqi është ndarë nga bashkëshortja e tij Amarda Toska, pasi kjo e fundit...

MË TË LEXUARAT

Faktet/ Abuzime, skandale dhe korrupsion, njihuni me “anën e errët”

Faktet/ Abuzime, skandale dhe korrupsion, njihuni me “anën e errët” të...

Ndonëse të reklamuar si teknicienë, të gjithë ministrat e emëruar në detyrë ditën e hënë kanë lidhje të hershme me Partinë Demokratike. Për më...