Editorial

Në përpjekje për të “zëvendësuar” kryeprokurorin!

Në përpjekje për të “zëvendësuar” kryeprokurorin!

Kjo qasje qesharake e opozitës për të ngritur një çështje…

T’i gëzohesh 500 lekëshit të kromit

T’i gëzohesh 500 lekëshit të kromit

Është thënë e stërthënë, njerëzit që kanë më pak të…

Rreziku i një Europe pas Gjermanisë

Rreziku i një Europe pas Gjermanisë

Çdo qeveri që mund të krijohet në Gjermani pas rrëzimit…

                                                                               Kronikë                                                                                  

                                                                        Pamfleti MAGAZINE                                                          

LifeStyle

Zbuloni çfarë shenje jeni sipas horoskopit egjiptian

Zbuloni çfarë shenje jeni sipas horoskopit egjiptian

Shumica e njohurive për astrologjinë egjiptiane vjen nga një disk prej guri prej 12 inçësh dhe i krijuar rreth 50…

Shenja e horoskopit që do t’i ndryshojë jeta në vitin 2018

Shenja e horoskopit që do t’i ndryshojë jeta në vitin 2018

Demi Në vitin 2018 jeta jote do të ndryshojë tërësisht, pas një 2017-te që të ka testuar në limitet e…

Instruktorja e njohur: “Stërvitja ndikon por sekreti për të pasur fizik të bukur është…”

'Guru e fitnesit', Sophie Guidolin tregon pse ajo thotë se të numërosh kaloritë është një mënyrë shumë e mire për…

FOTO/ Pornostarja që ka marrë pjesë në 100 filma, tregon të vërtetën rreth seksit gjatë xhirimeve….

Pornostarja, 35 vjeç, e cila ka marrë pjesë në më shumë se 100 filma porno ka thënë se seksi më i…

                                                                                Rajoni                                                                        

Kukan dhe McAllister: Integrimi nuk do të jetë dhuratë pavarësisht entuziazmit dhe sukseseve

Kukan dhe McAllister: Integrimi nuk do të jetë dhuratë pavarësisht entuziazmit dhe sukseseve

Parlamentarët e gjashtë shteteve ballkanike nuk e kanë patur të…

Kongresmeni amerikan Eliot Engel: Kosova e Serbia të anëtarësohen njëkohësisht në BE

Kongresmeni amerikan Eliot Engel: Kosova e Serbia të anëtarësohen njëkohësisht në BE

Kongresisti amerikan Eliot Engel, në një intervistë për Radion Evropa…

Plas sherri në Kuvendin e Serbisë, deputeti godet kolegun me mausin e laptopit

Plas sherri në Kuvendin e Serbisë, deputeti godet kolegun me mausin e laptopit

Dveri Boško Obradoviç, nënkryetari i grupit parlamentar të partisë opozitare…

Europa

Në Gjermani ndodh e paimagjinueshmja, 8 javë pa koalicion

Në Gjermani ndodh e paimagjinueshmja, 8 javë pa koalicion

Askush nuk e kishte menduar: Krijimi i qeverisë së ardhshme në Gjermani dështoi. Tani zhvillimet e tjera nuk dihen –…

Harta e re me të dhënat e OKB-së, si do të jenë shqiptarët në vitin 2060

Plakja e popullsisë dhe emigracioni do të bëjnë që në vitin 2060, mosha mesatare e popullsisë të Shqipërisë të arrijë…

Katalonja, provë për të ardhmen e Bashkimit Evropian

Pas Brexit, zgjedhjeve në Gjermani dhe Austri, krizës në Katalonjë dhe një referendumi në veri të Italisë, mes analistëve janë…

Ulrike Lunacek: Ratifikoni marrëveshjen për demarkacionin me Malin e Zi

Deputetja e Parlamentit Evropian, Ulrike Lunacek u bëri thirrje qeverisë në Kosovë që të miratohet në Kuvend Marrëveshja për Demarkacionin…

Kuriozitete

Teknologji

Shkence

Letersi

Kulture

Art

Shendeti

Vitamina E për mirëqenien e organizmit

Vitamina E për mirëqenien e organizmit

E dobishme në parandalimin e sëmundjeve të zemrës dhe kancerit, antioksidant i fuqishëm, mund të merret me shumë ushqime. Vitamina…

Instruktorja e njohur: “Stërvitja ndikon por sekreti për të pasur fizik të bukur është…”

'Guru e fitnesit', Sophie Guidolin tregon pse ajo thotë se të numërosh kaloritë është një mënyrë shumë e mire për…

QSUT/ Ish-drejtori i Top-Channel zgjidhet në krye të dikasterit

QSUT/ Ish-drejtori i Top-Channel zgjidhet në postin më të lartë drejtues

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar listën e fituesve të konkursit për drejtorë të 12 spitaleve më të mëdha të vendit.…

Kombinimi i mjaltit me qumështin e lopës, ilaç për këto sëmundje

Kombinimi i mjaltit me qumështin e lopës, ilaç për këto sëmundje

Ekzistojnë gjashtë arsye përse çdo ditë duhet të pini një gotë qumësht lope apo qumësht bademi me pak mjaltë natyral.…

Turizem

Foto/ Perla natyrore e “pa zbuluar” e Tiranës

Foto/ Perla natyrore e “pa zbuluar” e Tiranës

Në afërsi të Tiranës janë dy fshatra me emrin Priskë, e në fakt janë Priska e  Madhe dhe e Vogël.…

Foto/ Ujëvara e Mirushës një destinacion që duhet vizituar

Foto/ Ujëvara e Mirushës një destinacion që duhet vizituar

Ujëvara e Mirushës, ndodhet në fshatin Llapçevë të Komunës së Malisheves dhe padyshim llogaritet nga atraksionet më të veçanta dhe…

Habitati i lagunave shqiptare, i rrezikuar nga investimet në turizëm

Habitati i lagunave shqiptare, i rrezikuar nga investimet në turizëm

Edhe pse një pjesë e banorëve vendas i shohin si mundësi punësimi, aktivistët mjedisorë paralajmërojnë se projektet për struktura turistike…

Guljelm Radoja: Jeta ime si përrallë, e nisa si “armik” dhe xhirova 26 filma në komunizëm

Guljelm Radoja: Jeta ime si përrallë, e nisa si “armik” dhe xhirova 26 filma në komunizëm

Askund tjetër nuk mund ta intervistoja Guljelm Radonë, veçse buzë detit. Në Durrësin që e mirëpriti pas shumë peripecish, për…