24 C
Tirana, Albania
Tuesday, September 26, 2017

Frenimi i azilkërkuesve, fletëpalosje sensibilizimi në pikat kufitare

Frenimi i azilkërkuesve, fletëpalosje sensibilizimi në pikat kufitare
Ashtu siç parashikohet edhe në marrëveshjen me qeverinë franceze për frenimin e fenomenit të azilkërkimit, në pikat e kalimit kufitar po shpërndahen fletëpalosje për...

Skandali, dyshja Ilir Meta-Gjin Gjoni rikthen gjyqtarët me njollë në sistem...

Skandali, dyshja Ilir Meta-Gjin Gjoni rikthen gjyqtarët me njollë në sistem para shkërmoqjes së KLD
Njëri njihet ndërkombëtarisht si një ndër politikanët më të korruptuar në Shqipëri, me pasuri të pallogaritshme dhe që i ka shpëtuar disa herë burgut,...

E plotë/ Kjo është marrëveshja që u nënshkrua sot mes Grupit...

E plotë/ Kjo është marrëveshja që u nënshkrua sot mes Grupit Parlamentar të PS dhe Qeverisë
Kryeministri Edi Rama, pasi ka mbyllur viziten e tij ne SHBA, ka mbledhur sot grupin parlamentar të PS-së. Ndryshe nga heret e tjera mbledhja...

Ndahet nga jeta përkthyesi i shquar, Afrim Koçi

Ndahet nga jeta përkthyesi i shquar, Afrim Koçi
Është ndarë nga jeta në moshen 79-vjeçare përkthyesi i shquar Afrim Koci. Të afërm të përkthyesit bënë të ditur se Koci nuk mundi t’i...

Bilanci i OSHEE: Reforma fali 200 milionë USD kamatëvonesa, përfitues 390...

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike bëri me dije se nga dhjetori i vitit 2014 e deri në fund të 8 mujorit 2017 nga...

A po shkon Saimir Tahiri drejt një institucioni oponent brenda PS

A po shkon Saimir Tahiri drejt një institucioni oponent brenda PS
Në mbledhjen e hapur të grupit kuvendor të Partisë Socialiste në Kuvend, te cilën kryeministri ka vendosur ta bëjë, si e bënte dikur Berisha,...

Ndikimi i AFD tek Eurozona, ekspertët: Efekte negative mbi reformat

Ndikimi i AFD tek Eurozona, ekspertët: Efekte negative mbi reformat
Partia populiste Alternativa për Gjermaninë mund të ndikojë negativisht në ekonominë europiane. Ekspertët parashikojnë se kancelarja Angela Merkel do ta ketë të vështirë të...

Ministrja Xhaçka pret homologun e Kosovës: Mbështetje për rrugën drejt NATO-s

Ministrja Xhaçka pret homologun e Kosovës: Mbështetje për rrugën drejt NATO-s
Ministrja e Mbrojtjes, znj. Olta Xhaçka priti sot në një vizitë zyrtare, Ministrin e ri të sapozgjedhur të Forcës për Sigurinë e Kosovës, Rrustem...

Aksioni për mjetet luksoze, sekuestrohen 10 makina në Berat

Aksioni për mjetet luksoze, sekuestrohen 10 makina në Berat
Vazhdon aksioni i policisë per kontrollet e mjeteve luksoze dhe sekuestrimin e atyre qe nuk justifokohen per vleren qe kane. Ditën e sotme  ne nje...

Analiza/ Besnik Mustafaj: “Basha me ndihmën e ‘jeminëve’, po e çon...

Analiza/ Besnik Mustafaj: “Basha me ndihmën e ‘jeminëve’, po e çon PD-në në humnerë”
NGA BESNIK MUSTAFAJ Këshilltari demokrat në Bashkinë e Tiranës, Fabian Topollari, ka paraqitur në Gjykatën Administrative të Tiranës një padi, me anë të së cilës...

Ironia e deputetes së PD-së, Dhurata Çupi : PS marrëveshje alla...

Ironia e deputetes së PD-së, Dhurata Çupi : PS marrëveshje alla social-komuniste
Deputetja e PD-së në qarkun e Dibrës, Dhurata Çupi  ka komentuar ditën e sotme marrëveshjen e mirëkuptimit dhe bashkëpunimit, të nënshkruar sot nga socialistët...

Erion Braçe: Debati për Vettingun i stisur nga batakçinj, ja e...

Erjon Braçe: Debati për Vettingun i stisur nga batakçinj, ja e vërteta
Në debatin për financat dhe stafin e organeve të Vettingut është përfshirë edhe deputeti i PS, Erjon Braçe, i cili thotë se gjithçka është...

Tekstet mësimore jashtë kurrikulave/ Nikolla: Inspektim në të gjitha shkollat

Tekstet mësimore jashtë kurrikulave/ Nikolla: Inspektim në të gjitha shkollat
Ministrja e Arsimit dhe Sportit ,Lindita Nikolla ka zhvilluar një seancë dëgjimore në Komisionin e Ekonomisë për fillimin e vitit të ri shkollor. Ministrja Nikolla...

Tahiri sfidon Ramën për Vettingun: Të mos fshihemi pas termave financiare...

Tahiri sfidon Ramën për Vettingun: Të mos fshihemi pas termave financiare e vendimmarrjeve, t’u heqim justifikimin se detyra nuk u kry se s’kishin mbështetje
Është shënuar dhe përballja e parë mes ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe kryeministrit Edi Rama. Duke qënë i papërfshirë në kabinetin e...

Donald Lu takon Xhafajn, në fokus vetting-u në polici

Donald Lu takon Xhafajn, në fokus vetting-u në polici
Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj po zhvillon një takim me ambasadorin amerikan në vendin tonë Donald Lu-në. Takimi po mbahet në zyrën e Xhafajt, ndërsa...

ATP/ Kompensimi i pronave, skema për vlerësimin e dosjeve të ’96

ATP/ Kompensimi i pronave, skema për vlerësimin e dosjeve të ’96
Me përfundimin e vlerësimit financiar për dosjet e ’95-s, Agjencia e Trajtimit të Pronave ka ndërmarrë hapin e radhës, duke marrë në shqyrtim vendimet...

Video/ Prokuroria sekuestron pamjet e ‘Elbasanit’, Fevziu: Celularin s’ua jap. OPGJ:...

Video/ Prokuroria sekuestron pamjet e ‘Elbasanit’, Fevziu: Celularin s’ua jap. OPGJ: Morëm të Tan Hoxhës
Pas pamjeve të transmetuara në emisionin “Opinion” për ngjarjen e Elbasanit, ku dukej momenti i përplasjes së makinës së zv/drejtorit të policisë nga një Audi...

Prishja e kullës së Prek Calit, Paulin Stërkaj: Si po përpiqet...

Prishja e kullës së Prek Calit, Paulin Stërkaj: Si po përpiqet Tom Doshi të bëjë biznes me të
Debati që shpërtheu në media për prishjen e kullës së antikomunistit Prek Cali në Vermosh u rikthye sërish sot në tavolinën e diskutimit. Ishte...

Debatet për ‘Portokallinë’/ Altin Basha fshikullon Jualian Dedën: Je lehës rrugësh...

Ish-aktori i “Portokallisë”, Julian Deda akuzoi regjisorin e spektaklit të humorit “Portokalli”, Altin Bashën si shkaktarin e largimeve të njëpasnjëshme të kastit të aktorëve...

Rama: Tërhiqemi nga ligji i mbetjeve, por Nishani nuk kishte të...

Rama: Tërhiqemi nga ligji i mbetjeve, por Nishani nuk kishte të drejtë që na bllokoi!
Partia Socialiste ka firmosur marrëveshjen e bashkëpunimit me grupin-sekretariatin dhe qeverinë. Marrëveshja ka në objektiv bashkëpunimin dhe mirëkuptimin mes qeverisë, deputetëve dhe PS në...

MOTI SOT

Tirana
few clouds
24 ° C
24 °
24 °
41%
3.6kmh
20%
Wed
20 °
Thu
21 °
Fri
20 °
Sat
21 °
Sun
21 °

KEMBIMI VALUTOR