26 C
Tirana, Albania
Tuesday, May 23, 2017
Eagle Mobile vjedh klientët e saj me ofertat mujore, reklamat me oferta fiktive, gjobat. Për 16 sekonda të merr 360 lekë. Ka denoncime, por prokuroria hesht

Eagle Mobile vjedh klientët e saj me ofertat mujore, reklamat me oferta fiktive, gjobat....

  Kompania Eagle Mobile është duke vjedhur klientët e saj, me anë të ofertave mujore, me atë të reklamave dhe ofertave fiktive dhe përmes impulseve...
Kamatvonesa dhe penalitete: Ja si “Raiffaissen Bank” cënon minimumin jetik të kreditorëve në vështirësi dhe shkakton trauma njerëzore

Kamatvonesa dhe penalitete: Ja si “Raiffaissen Bank” cënon minimumin jetik të kreditorëve në vështirësi...

Transferimi i kredive konsumatore nga bankat te kompanitë e mbledhjes së borxhit shpesh shoqërohet me kosto shtesë dhe të paligjshme për konsumatorët, të cilët...
Koncesioni i laboratorëve: pas kompanisë “guackë” në Holandë qëndron Pegasus

Koncesioni i laboratorëve: pas kompanisë “guackë” në Holandë qëndron Pegasus

Një godinë historike e shekullit XIX në Hagë shërben si adresë e dhjetra kompanive “guackë” të regjistruara ndër vite në Holandë –njësoj si edhe...
A po shkon Veneto Banka drejt falimentit? Humbja e 1.5 miliardë eurove dhe çfarë traume shkakton në Shqipëri

A po shkon Veneto Banka drejt falimentit? Humbja e 1.5 miliardë eurove dhe çfarë...

Çfarë po ndodh me Veneto Bankën? Në dukje, banka është një institucion solid, ku bizneset dhe qytetarët shqiptarë mund të besojnë paratë e tyre,...
Blushi: Plani i LIBRA-s për të mos lejuar largimin nga Shqipëria të Call Center-ave

Blushi: Plani i LIBRA-s për të mos lejuar largimin nga Shqipëria të Call Center-ave

Deputeti i LIBRA-s Ben Blushi ka një plan për të mos lejuar kompanitë italiane të Call Center të largohen nga Shqipëria pas ligjit të...
Feliks Baçi: Përse në Shqipëri, nuk kanë hyrë kompani Low Cost dhe përse vazhdojnë të aplikohen tarifa relativisht të larta nga Shqipëria

Feliks Baçi: Përse në Shqipëri, nuk kanë hyrë kompani Low Cost dhe përse vazhdojnë...

Duke marrë shkas nga debate të shumta mbi këtë temë dhe për të hedhur sado pak dritë në zbardhjen e këtij ‘’absurdi’’, mendova të...
Skandal/ Skema e mashtrimit të qeverisë me rritjen e pagës

Skandal/ Skema e mashtrimit të qeverisë me rritjen e pagës minimale

Sot u publikua në Fletoren Zyrtare Nr. 98 / 2017 VKM Nr. 399, datë 3.5.2017 “Për përcaktimin e pagës minimale në shkallë vendi”. Vendimi...
Zbuloni sa ton ar ka Shqipëria

Zbuloni sa ton ar ka Shqipëria

Këshilli Botëror për Arin ka bërë publike listën e re të 100 vendeve që kanë më shumë rezerva të arit. Listën e kryeson SHBA...
Shqiptarët grabiten përmes kredive nga Raiffeisen Bank. “Hajdutët me kollare”, interesi gati 3 herë më shumë se në Evropë. Mashtrimi me euriborin

Shqiptarët grabiten përmes kredive nga Raiffeisen Bank. “Hajdutët me kollare”, interesi gati 3 herë...

  Bankat janë cilësuar gjithnjë “vjedhësit me kollare”, pasi prapa fytyrave të pastra, kostumeve të ngrira dhe ambientit steril lëvrijnë hajdutët më të mëdhenj që...
Goditja finale për Shqipërinë: Firmoset protokolli për call center,

Goditja finale për Shqipërinë: Firmoset protokolli për call center, 80% e shërbimeve të reja...

Eni, Enel, Sky, Mediaset, Tim, Vodafone, Wind Tre, Fastweb, Intesa SanPaolo, Unicredit, Poste Italiane, Ntv, Trenitalia nuk pritet të sjellin më punë në Shqipëri....
“The Economist” për Shqipërinë: Reformat të suksesshme. Reforma

“The Economist” për Shqipërinë: Reformat të suksesshme. Reforma në drejtësi përfundon me sukses, ekonomia...

Economist Inteligence Unit (EIU), një njësi e “zbulimit” e revistës prestigjioze “The Economist”, në raportin për tremujorin e parë 2017 për Shqipërinë ka dhënë...
Sistem online për pagat e punonjësve të administratës publike.

Sistem online për pagat e punonjësve të administratës publike. Kur hyn në funksion dhe...

Të gjitha institucionet e administratës shtetërore tani e tutje do të duhet të përdorin një sistem unik dhe të standardizuar për të hartuar dhe...
Arben Velo: Fundi i mjeruar i bypass-eve

Arben Velo: Fundi i mjeruar i bypass-eve

Të njëjtin fat të keq të bypass-it të Vlorës do të ketë  edhe një bypass po aq i rëndësishëm, i fituar nga e njëjta...
Ekonomia botërore e krimit - 2.2 trilionë dollarë

Ekonomia botërore e krimit – 2.2 trilionë dollarë të ardhura gjatë vitit 2014

Ekonomia e krimit gjeneroi 2.2 trilionë dollarë të ardhura në shkallë globale gjatë vitit 2014. Shifra marramendëse u raportua nga “Global Financial Integrity”, instituti...
Bankat do raportojnë çdo transfertë nga Shqipëria drej parajsave fiskale

Bankat do raportojnë çdo transfertë nga Shqipëria drej parajsave fiskale

Bankat private do të raportojnë me detyrim çdo transfertë që kryhet nga Shqipëria drejt parajsave fiskale, apo vendeve të tjera që konsiderohen me risk...
Pasuritë/ Kreu i Gjykatës Kushtetuese me borxhe, ndërsa Zaganjori më i pasur se Gjin Gjoni

Pasuritë/ Kreu i Gjykatës Kushtetuese me borxhe, ndërsa Zaganjori më i pasur se Gjin...

Kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Bashkim Dedja, vijon të deklarojnë të ardhura modeste, krahasuar me pasurinë përrallore dhe të pajustifikuar të disa anëtarëve të Këshillit...
Vodafone vjedh hapur shqiptarët. Pasi bën muajin me 28 ditë dhe ofron shërbim pa cilësi, tani ngre çmimin e ofertave mujore

Vodafone vjedh hapur shqiptarët. Pasi bën muajin me 28 ditë dhe ofron shërbim pa...

Vodafonë ngre çmimet e bisedave telefonike për abonentët me kontratë një mujore. Duke mbingarkuar qytetarët shqiptarë si në asnjë vend tjetër të botës me...
Vendimi i qeverisë/ Rriten pagat për mësuesit dhe pensionet,

Vendimi i qeverisë/ Rriten pagat për mësuesit dhe pensionet, shumat e detajuara

Në mbledhjen e sotme qeveria ka marrë disa vendime të rëndësishme. Mes tyre u miratua vendimi për indeksimin e pensioneve të posaçme shtetërore dhe...
Çudira shqiptare/ Kryeprokurori shet 3 mijë metra tokë

Çudira shqiptare/ Kryeprokurori shet 3 mijë metra tokë për 250 mijë euro dhe blenë...

Kryeprokurori Adriatik Llalla, gjatë vitit që lamë pas, ka deklaruar pranë ILDKP se ka shitur për 249 mijë euro 3 mijë metra katrorë tokë...
Përmirësohet ekonomia, FMN: Shqipëria, 3.7 për qind. Kosova, e dyta

Përmirësohet ekonomia, FMN: Shqipëria, 3.7 për qind. Kosova, e dyta

Fondi Monetar Ndërkombëtar konfirmoi parashikimin se ekonomia shqiptare do të ketë rritjen më të lartë në rajon gjatë këtij viti. Në raportin e sapo...

MOTI SOT

Tirana
few clouds
24 ° C
24 °
24 °
53%
4.6kmh
20%
Wed
21 °
Thu
16 °
Fri
17 °
Sat
20 °
Sun
21 °

KEMBIMI VALUTOR