21 C
Tirana, Albania
Monday, April 24, 2017
Dokumenti që fundosi presidentin e Federatës shqiptare, Armando Duka

Dokumenti që fundosi presidentin e Federatës shqiptare, Armando Duka

Më 5 prill u mbajtën votimet për anëtarë të ri të Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s, kurse në mesin e kandidatëve ishte edhe kryetari i...
Dule “thumbon” Ramën: I ngujuar në kullën e miopisë politike “qëllon” zgjedhjet dhe të ardhmen

Dule “thumbon” Ramën: I ngujuar në kullën e miopisë politike “qëllon” zgjedhjet dhe të...

  Ish- nënkryetari i Kuvendit, kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule reagon në lidhje me deklaratat e Edi Ramës për zgjedhjet e 18 qershorit. Dule shrkuan se...
LSI akuzon ministrin e Jashtëm gjerman: Deklaratat e të huajve nuk bëjnë punë kur ato janë të njëanëshme.

LSI akuzon ministrin e Jashtëm gjerman: Deklaratat e të huajve nuk bëjnë punë kur...

Kreu i grupit parlamentar të LSI tha sot në një konferencë për shtyp se për komisionein ad-goc të Vettingut me 6 anëtarë, partia e...
Portali i Zenit: Sigmar Gabriel lexoi deklaratën e Baton Haxhiut të 4 ditëve më parë, ai është i blerë

Portali i Zenit: Sigmar Gabriel lexoi deklaratën e Baton Haxhiut të 4 ditëve më...

Në konferencë për shtyp në Tiranë krah ministrit Ditmir Bushati, ministri i Jashtëm gjerman Sigmar Gabriel, i quajti teoritë e komplotit të Bashës dhe...
Takimi Gabriel- Basha: Ministri gjerman "çmontoi" Bashën, ndërsa Basha "çmontoi" Ramën

Takimi Gabriel- Basha: Ministri gjerman “çmontoi” Bashën, ndërsa Basha “çmontoi” Ramën

Lulzim Basha nuk kishte asnjë fjalë për të thënë për kritikat e forta të kryediplomatit gjerman Gabriel për qendrimin e tij dhe të opozitës. Basha...
“Shtëpi në Holandë me vlerë 300 mijë euro, pikturë 6 500 euro, unazë diamanti 11 mijë euro…” Kjo është "Republika e re"?!

“Shtëpi në Holandë me vlerë 300 mijë euro, pikturë 6 500 euro, unazë diamanti...

Sot nga çadra e vetmisë së madhe ku me një grusht njerëzish Basha bën praktikë për “artin e të Folurit në publik” ka folur...
I biri i Enver Hoxhës provokon besimtarët ditën e Pashkës: Babai bëri mirë që ndaloi fenë

I biri i Enver Hoxhës provokon besimtarët ditën e Pashkës: Babai bëri mirë që...

Gazeta Dita ka vijuar intervistën me djalin e diktatorit Enver Hoxha, Ilirin. Gjatë intervistës së sotme, ai ka thënë se Enveri kishte pritur një...
Fahri Xharra: Po me Kadarenë ç'patët?

Fahri Xharra: Po me Kadarenë ç’patët?

Sa “hije rëndë” të duket Matoshi në faqet e Kohës Ditore. “Mrekulli “ e zëdhënësit i të një  përditshmeje e cila plotësisht e ka...
Reagon Ambasada ruse: Moska nuk ka asnjë plan për ekzekutimin e Lulzim Bashës!

Reagon Ambasada ruse: Moska nuk ka asnjë plan për ekzekutimin e Lulzim Bashës!

Prej dy ditësh në medien shqiptare qarkullon lajmin për planin e ekzekutimit të Lulzim Bashës, për të destibalizuar Shqipërinë. Gazeta “Shekulli” ka arritur deri aty,...
Ylli Ndroqi alias Xhemail Pasmaçiu çon në gjykatë “Pamfleti.com”. Caktohet gjyqtari, ende nuk është lajmëruar i padituri

Ylli Ndroqi alias Xhemail Pasmaçiu çon në gjykatë “Pamfleti.com”. Caktohet gjyqtari, ende nuk është...

Pronari i televizionit Ora News, i prodhimit të pijeve energjike, i një miniere me koncesion bashkë me Ilir Metën në Bulqizë, i koncesionit për...
Mustafa Nano: Shqipëria e sot më e mirë se dje. Jo sepse Rama e ka bërë më të mirë, por sepse ai nuk mund ta bënte më të keqe.

Mustafa Nano: Shqipëria e sot më e mirë se dje. Jo sepse Rama e...

Nga Mustafa Nano Në portalin e tij, Blendi Fevziu kish publikuar një shkrim të vetin me titull “Kush po kërcënon jetën e Lulzim Bashës?”. Në...
Blendi Klosi: Nuk ka shtyrje të zgjedhjeve, në 18 qershor

Blendi Klosi: Nuk ka shtyrje të zgjedhjeve, në 18 qershor Edi Rama rikonfirmohet Kryeministër

Në takimin me të rinj në Berat, drejtuesi politik i këtij qarku për Partinë Socialiste Blendi Klosi,  deklaroi se zgjedhjet do të mbahen sipas...
Ish-kreu i Qarkut Vlorë, njeriu i Koço Kokëdhimës, me precedent penal në Itali për rrëmbimin e vajzës së një biznesmeni, Ilir Meta e LSI kundër shkarkimit.

Ish-kreu i Qarkut Vlorë, njeriu i Koço Kokëdhimës, me precedent penal në Itali për...

Kryetari i Këshillit të Qarkut të Vlorës Sadrit Danaj u shkarkua sot nga kjo detyrë me votat e këshilltarëve të Partisë Socialiste, pa pjesëmarrjen...
Pse qani për policin e vrarë?

Pse qani për policin e vrarë?

Mbrëmjen e një pranverë prilli të vitit të freskët 2017, në rrugën që dikur mbytej prej refugjatëve kosovare të konfliktit të fundit ish-jugosllav, policët...
Dokumenti: Kur Fatos Lubonja dëshmonte kundër të atit...

Dokumenti: Kur Fatos Lubonja dëshmonte kundër të atit…

Fatos Lubonja në dëshminë e tij para hetuesisë, marrë në vitin 1975  ku flet për simpatinë që i ati, Todi kishte për Ismail Kadarenë ...
"Qendrim korrekt i Kryeministrit shqiptar kundër fenomenit negativ Berisha- Meta

“Qendrim korrekt i Kryeministrit shqiptar kundër fenomenit negativ Berisha- Meta

Anglezët thonë: "në lidhje me fenomenet negative, moraliteti nuk është shmangie por kurajë". (In concerne with disagreeable things the morality is not evasion but...
Lirindja kapitulloi!

Lirindja kapitulloi!

 Me gra pjell femije, me burra vetem belaja te pjell! 🙂 Nga Bledi Mane Jane tre modele te bashkeqeverisjes me Ilir Meten. I pari me Fatos Nanon,...
Prokurori ka rënë: “peshku” në sistemin e drejtësisë është qelbur nga koka.

Prokurori ka rënë: “peshku” në sistemin e drejtësisë është qelbur nga koka.

Kjo prokurori nuk mund të vazhdojë më gjatë të jetë domain mbrojtës i shkelësve të ligjit dhe mjet presioni për ata që kërkojnë drejtësi. Shkruan:...
Klosi i përgjigjet akuzave të LSI: PS e Beratit po mbron dinjitetin e njerëzve të saj! Mjaft luajtët me dy porta!

Klosi i përgjigjet akuzave të LSI: PS e Beratit po mbron dinjitetin e njerëzve...

Replika në distancë janë shënuar ditën e sotme ndërmjet deputetes së LSI-së Silva Caka, dhe ish-Ministrit të Mirëqënies Sociale, aktualisht koordinator i PS në...
Lepuri i egër i Lushnjes!: Hamshor lushnjar i lirisë dhe shpirtit opozitar

Lepuri i egër i Lushnjes!: Hamshor lushnjar i lirisë dhe shpirtit opozitar

Kthehu Myslym, kthehu. Tani e tutje une nuk do shoh me porno, do shoh vetem videon tende kur bertet dhe kercenon porsi nje hamshor....

MOTI SOT

Tirana
scattered clouds
21 ° C
21 °
21 °
46%
3.6kmh
40%
Tue
16 °
Wed
18 °
Thu
20 °
Fri
23 °
Sat
19 °

KEMBIMI VALUTOR