16 C
Tirana, Albania
Wednesday, April 26, 2017
Ish-të përndjekurit, Xhaçka: Brenda mandatit shlyejmë të gjitha këstet. Si të veprohet me dosjet me mangësi

Ish-të përndjekurit, Xhaçka: Brenda mandatit shlyejmë të gjitha këstet. Si të veprohet me dosjet...

Ministrja e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Olta Xhaçka e ka cilësuar një premtim të mbajtur të qeverisë, shpërndarjen e kësteve për ish-të përndjekurit politikë....
Shoqata e të Verbërve kërkon rritje të pagës së paaftësisë, përgjigjet ministrja e Mirëqënies Sociale

Shoqata e të Verbërve kërkon rritje të pagës së paaftësisë, përgjigjet ministrja e Mirëqënies...

Shoqata e të Verbërve në vendin tonë kanë kërkuar nga Qeveria një rritje të pagesës së paaftësisë. Përgjigjja për këtë kërkesë ka ardhur nga...
“Asgjesimi i kanabisit pa procesverbal”, Xhafaj kërkesë Llallës: Thuaj publikisht emrat e policëve

“Asgjesimi i kanabisit pa procesverbal”, Xhafaj kërkesë Llallës: Thuaj publikisht emrat e policëve

Pas akuzave të Prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla, të bëra disa ditë më parë se është asgjësuar kanabis në mënyrë të paligjshme, pa u mbajtur...

Protesta e ligjshme e bagëtive në Shkodër dhe protesta e paligjshme e PD

Një nga detajet më interesante të protestës së sotme, ishte një tufë me dhi në mes të rrugës kombëtare Lezhë- Shkodër. I zoti i dhive...
Video/PD nuk njeh limite njerëzore, militanti hap derën e ambulancës për të parë nëse ka të sëmurë brenda sepse dyshonte për inskenim

Video/PD nuk njeh limite njerëzore, militanti hap derën e ambulancës për të parë nëse...

Pavarësisht deklaratave të përfaqësuesve të opozitës, se bllokimi i rrugëve nuk ka asnjë kosto për qytetarët, mesa duket kjo gjë nuk është aspak kështu. Mësohet...
Fatos Lubonja: E vërteta e dëshmisë sime kundër babait

Fatos Lubonja: E vërteta e dëshmisë sime kundër babait

Fatos Lubonja ka reaguar pas publikimit të një dokumenti, në të cilin thuhet se ai ka dëshmuar kundër të atit. Lubonja thotë se po manipulohet...
Shqiptarët janë përfituesit më të mëdhenj të nënshtetësive të një vendi europian / Ky është numri i saktë që jep Eurostat

Shqiptarët janë përfituesit më të mëdhenj të nënshtetësive të një vendi europian / Ky...

Shqiptarët, sipas Eurostat-it, hyjnë në grupin e përfituesve më të mëdhenj të nënshtetësisë së një vendi europian. Duke marrë në shqyrtim të dhënat e përpara...
Kapet ‘trashëgimtari’ i Escobarit, kishte lidhje me bosë shqiptarë

Kapet ‘trashëgimtari’ i Escobarit, kishte lidhje me bosë shqiptarë

Narkotrafikanti ndërkombëtar Miro Rizvanovic Niemeier, që u kap të enjten nga Guardia di Financia në Milano, kishte mbërritur në Itali për t’u takuar me...
Kush ka lindur në vitet ‘80-‘90 në Shqipëri, duhet të bëjë këto vaksina deri në fund të Prillit

Kush ka lindur në vitet ‘80-‘90 në Shqipëri, duhet të bëjë këto vaksina deri...

Personat që nuk janë vaksinuar gjatë fëmijërisë mund të kryejnë vaksinimin gjatë ditëve të mbetura të muajit Prill në qendrat shëndetësore. Ekspertët e ISHP-së bëjnë...
Hebreja që u rikthye pas 70 vitesh në Shqipëri për të takuar familjen që e shpëtoj / "Nuk do të vdisja pa i takuar"

Hebreja që u rikthye pas 70 vitesh në Shqipëri për të takuar familjen që...

Sonja Adishe ishte vetëm dy vjeç kur familja e saj e kërcënuar nga nazistët gjeti strehë në shtëpinë e Agostin Çiftjes në Shkodër. 74...
FOTO/ Rama tallet me Bashën e krahason me Nertil Dulin

FOTO/ Rama tallet me Bashën e krahason me Nertil Dulin

Kryeministri Edi Rama tashmë e ka bërë traditë përdorjen e ironisë në lidhje me kërkesën e Partisë Demokratike për qeveri teknike. Kësaj rradhe Rama ka...
Policia reagon ndaj deklaratave të Llallës: Prokurorët nuk vijnë në zonat e thella ku kapet kanabis

Policia reagon ndaj deklaratave të Llallës: Prokurorët nuk vijnë në zonat e thella ku...

Pas akuzave të Prokurorit të Përgjithshëm mbi përjashtimin e organit të akuzës në procesin e asgjësimit të kanabisit të sekuestruar, Top-Channel u interesua pranë...
Avokatët e viktimave: Do rihapim “21 Janarin”

Avokatët e viktimave: Do rihapim “21 Janarin”

Avokatët e familjarëve të dy demonstruesve të vrarë më 21 janar 2011 do të depozitojnë në Gjykatën e Lartë kërkesën për rihapjen e hetimeve,...
Gazetari Andi Bejtja bën bashkë gruan dhe ish-gruan: Mesazh për konsensusin

Gazetari Andi Bejtja bën bashkë gruan dhe ish-gruan: Mesazh për konsensusin

Përmes një mesazhi pikant në “Facebook”, gazetari Andi Bejtja ka dhënë kontributin e tij që partitë politike të gjejnë konsensusin për të dalë nga...
Metalurgjiku, aty "vdekja rri pezull": mbetje dhe substanca kimike, situata alarmante. Ministria e energjetikës e pranon në heshtje

Metalurgjiku, aty “vdekja rri pezull”: mbetje dhe substanca kimike, situata alarmante. Ministria e energjetikës...

Prania e mbetjeve industriale brenda ish Kombinatit Metalurgjik Elbasan apo dhe në qytet, bazuar në fushën e përgjegjësisë së Ministrisë së Energjisë dhe Industrisë...
Video e vrasësit të Artan Cukut, kush janë personat që

Video e vrasësit të Artan Cukut, kush janë personat që policia po mban nën...

Me dhjetëra telefonata janë bërë në Polici nga qytetarët, të cilët kanë dhënë informacion për vrasësin e Artan Cukut. Mes këtyre telefonatave janë edhe disa...
Si e njoha Enver Hoxhën/ Ismail Kadare: Për mua ishte një mediokër

Si e njoha Enver Hoxhën/ Ismail Kadare: Për mua ishte një mediokër, një imazh...

Ai ndihej i lirë më shumë se çdo njeri i lirë. Liria e brendshme i dha mundësinë të shkruante. Kjo e bëri një shkrimtar...
Ministrja e Shëndetësisë jep një lajm të mirë

Ministrja e Shëndetësisë jep një lajm të mirë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24 tha se hemodializa është duke u përmbyllur nëpër...
Debati me Kadarenë/ Mustafa Nano: Lubonja të skuqet për kritikat që ka bërë deri më sot

Debati me Kadarenë/ Mustafa Nano: Lubonja të skuqet për kritikat që ka bërë deri...

Analisti Mustafa Nano ka reaguar në lidhje mbi debatin e kohëve të fundit mes Fatos Lubonjës dhe Ismail Kadaresë. Në emisionin e tij “Zululand”, Nano u...
Martesat në luftë/ “Si i mashtronin vajzat e mitura partizanët

Martesat në luftë/ “Si i mashtronin vajzat e mitura partizanët e martuar”

Autori Nuri Dragoj është i njohur për botimet që ka bërë për shkrimtarin Kasëm Trebeshina. Pas dy veprave të para për të realizoi edhe të...

MOTI SOT

Tirana
clear sky
17 ° C
17 °
17 °
55%
1.5kmh
0%
Thu
20 °
Fri
20 °
Sat
15 °
Sun
14 °
Mon
17 °

KEMBIMI VALUTOR