Basha rrit dozën e kërkesave: Presidenti i ri të vij nga populli

Basha rrit dozën e kërkesave: Presidenti i ri të vij

Kreu i PD-së, Lulzim Basha duke iu përgjigjur sot nga çadra e protestës, apelit të kryeministrit Edi Rama për zgjedhjen e presidentit të ri të vendit duke i dhënë ofertën e tij dhe të opozitës.

“Na kanë ftuar këtë javë për punën e presidentit, ne i kemi votat, por hajde ta bëjmë me konsesus, i kemi paret po hajde do blejmë, pse ca do bëjmë do blejmë viç në treg, i kujt është presidenti i Metës, Ramës, Bashës?

Atëherë oferta ime është të zgjedhim president nga populli,”tha Basha.

Sipas Bashës, hap i rëndësishëm në republikën e re është transferimi i pushtetit nga qytetarët.

“Fokusi ynë është beteja për zgjedhjet e reja, por meqë çështja e presidentit po shtrohet meqë doni përfshirjen dhe kontributin tinë për të treguar seriozitetin tonë ju japim një ofertë të vetme, të ndryshojmë kushtetutën ta zgjedhë populli shqiptar,” tha ai

 

heineken
Loading...