Bledi Mane: Hiqjani brekët Armina Mevlanit!

Bledi Mane: Hiqjani brekët Armina Mevlanit!
Shkruan: Bledi Mane
Kjo derdimenia mbetet tipikja e nje plangprishese dhe shperdoruese e parasë se krimit duke mos ditur te kamuflohet e te fshihet. E ka gjetur belaja Sali Berishen me kete dashnoren e parë te femijes se tij te dyte. Armina Mevlani e rritur deri dje me byreket 250 leksh të “Mylsym Shyrit” qe kur i shoqeronte me dhallë gezonte si te ishte nje princeshe sot ne menyre te papermbajtshme ka shperthyer aq sa nuk i ben dot derman ta frenojne as Liria e as Argita. E shkreta familja Berisha nuk di ku ta kete mendjen me pare te PD-ja e percare nga Luli, te vettingu qe fillon ne shtator, te skandali i kompanise CEZ apo te Armina qe terbon dhe vetem Xenin por gjithe dynjane. Dynjane e terbon sepse lundron mbi luksin e krimit dhe askush, as organe hetimi e as prokurori nuk tentojne ta pyesin sikur nje here te vetme se ku dhe kush ia paguan pushimet e shtrenjta?
Armina Mevlani, e papuna dhe dembelja me e famshme ne Ballkanin Perendimor eshte nisur pardje per disa dite pushimesh ne Mal te zi. Dhe nuk po relaksohet as ne Ulqin e as ne Kotorr sepse ndjehet aristokrate qoftë nga fisi i saj me gjak ngjyre fërneti sic ka pire babi historikisht, qoftë nga fisi i burrit tropojan me gjak ngjyrë boronice bjeshkësh Viçidoli.
Kesaj here nuk ka shkuar ne Meksiken e larget por po pushon ne ishullin e famshem Sveti Stefan te komshiut tone verior, Malit te Zi.
Fatura e një nate për Armina Mevlanin
Fatura e një nate për Armina Mevlanin

Nje ishull brenda te cilit  ndodhet resorti i famshem Aman dhe per nje nate sic e shikoni ne foto, kushton 5503 euro me mengjes te perfshire dhe nje pagese ekstra 50 euro per dy shezlonge.

Nese dikush nga ju ka muhabet me Arminen, thuajini ti lere ato dreq pushimesh pergjysem e le ti jape nje pjese parash per zjarrefiksit e per ushtaret qe luftojne me flaket e zjarreve. Dalldisa dhe une me kete kerkese. Harrova qe Armina ka dalldisur me keq se mua ne kete vape. Armina mund te paguaje ndonje zjarrfikes ose ushtar per ti fik‎ur zjarrin e epshit brenda saj se Xeni…
Xeni gjithmone do mbetet jo nje hamshor por nje sponsor!!!/Pamfleti.com

Loading...

Loading...
Loading...