Historia e komunizmit/ Një intervistë e Berishës me Zike Pallaskën
Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 1321 [name] => BLOGU [slug] => blogu [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 1321 [taxonomy] => category [description] => BLOGU [parent] => 0 [count] => 3001 [filter] => raw [cat_ID] => 1321 [category_count] => 3001 [category_description] => BLOGU [cat_name] => BLOGU [category_nicename] => blogu [category_parent] => 0 ) )
 • BLOGU
 • Historia e komunizmit/ Një intervistë e Berishës me Zike Pallaskën

  Një intervistë e z. Sali Berisha, pas asaj që i dha Eni Vasilit Shkruan: Pëllumb.

  Qeveritë janë fiksuar me kufijtë dhe krenarinë kombëtare/ Europa po përballet me një krizë në Ballkan dhe duhet të veprojë shpejt
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 1321 [name] => BLOGU [slug] => blogu [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 1321 [taxonomy] => category [description] => BLOGU [parent] => 0 [count] => 3001 [filter] => raw [cat_ID] => 1321 [category_count] => 3001 [category_description] => BLOGU [cat_name] => BLOGU [category_nicename] => blogu [category_parent] => 0 ) )
 • BLOGU
 • Qeveritë janë fiksuar me kufijtë dhe krenarinë kombëtare/ Europa po përballet me një krizë në Ballkan dhe duhet të veprojë shpejt

  Nëse BE-ja është e ngadaltë për t’u zgjuar ndaj këtyre realiteteve të reja gjeopolitike, strategjia.

  Pse lodhen në mandatin e dytë qeveritë shqiptare?
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 1321 [name] => BLOGU [slug] => blogu [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 1321 [taxonomy] => category [description] => BLOGU [parent] => 0 [count] => 3001 [filter] => raw [cat_ID] => 1321 [category_count] => 3001 [category_description] => BLOGU [cat_name] => BLOGU [category_nicename] => blogu [category_parent] => 0 ) )
 • BLOGU
 • Pse lodhen në mandatin e dytë qeveritë shqiptare?

  Të gjitha qeveritë shqiptare të pas viteve ‘90 e kanë pasur të papërballueshme realizimin e.

  Çfarë është sot, “Patriotizëm” për opozitën?
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 1321 [name] => BLOGU [slug] => blogu [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 1321 [taxonomy] => category [description] => BLOGU [parent] => 0 [count] => 3001 [filter] => raw [cat_ID] => 1321 [category_count] => 3001 [category_description] => BLOGU [cat_name] => BLOGU [category_nicename] => blogu [category_parent] => 0 ) )
 • BLOGU
 • Çfarë është sot, “Patriotizëm” për opozitën?

  Opozita ka një qëndrim konfuz ndaj Edi Ramës si kryeministër, për ta klasifkuar atë si.

  Bledi Mane: Skandali me vajzën e gazetarit Armand Shkullaku, policia e arreston si përdoruese droge
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 1321 [name] => BLOGU [slug] => blogu [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 1321 [taxonomy] => category [description] => BLOGU [parent] => 0 [count] => 3001 [filter] => raw [cat_ID] => 1321 [category_count] => 3001 [category_description] => BLOGU [cat_name] => BLOGU [category_nicename] => blogu [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 19 [name] => Kryesoret [slug] => kyesoret [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 19 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 8500 [filter] => raw [cat_ID] => 19 [category_count] => 8500 [category_description] => [cat_name] => Kryesoret [category_nicename] => kyesoret [category_parent] => 0 ) )
 • BLOGU
 • Kryesoret
 • Bledi Mane: Skandali me vajzën e gazetarit Armand Shkullaku, policia e arreston si përdoruese droge

  Ftoj policinë e Kavajes, ish deputetin Vladimir Kosta dhe Armand Shkullakun ta përgënjeshtrojnë këtë lajm.

  Një shtet me muskuj, stomak, por pa tru!
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 1321 [name] => BLOGU [slug] => blogu [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 1321 [taxonomy] => category [description] => BLOGU [parent] => 0 [count] => 3001 [filter] => raw [cat_ID] => 1321 [category_count] => 3001 [category_description] => BLOGU [cat_name] => BLOGU [category_nicename] => blogu [category_parent] => 0 ) )
 • BLOGU
 • Një shtet me muskuj, stomak, por pa tru!

  Në spazmat dhe pasionet politike e mediatike që ka provokuar debati për Teatrin Kombëtar, është.

  “Mbreti lakuriq” na prezanton me rrobaqepësin e tij
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 1321 [name] => BLOGU [slug] => blogu [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 1321 [taxonomy] => category [description] => BLOGU [parent] => 0 [count] => 3001 [filter] => raw [cat_ID] => 1321 [category_count] => 3001 [category_description] => BLOGU [cat_name] => BLOGU [category_nicename] => blogu [category_parent] => 0 ) )
 • BLOGU
 • “Mbreti lakuriq” na prezanton me rrobaqepësin e tij

  Presidenti Ilir Meta na ka prezantuar sot me rrobaqepësin e tij. “Të dashur miq, kënaqësi.

  Spartak Ngjela i drejtohet në anglisht ambsadorit Lu dhe ia bën të qartë: Provat i keni mu përpara syve, eleminoni treshen e ithtarëve të mëdhenj
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 1321 [name] => BLOGU [slug] => blogu [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 1321 [taxonomy] => category [description] => BLOGU [parent] => 0 [count] => 3001 [filter] => raw [cat_ID] => 1321 [category_count] => 3001 [category_description] => BLOGU [cat_name] => BLOGU [category_nicename] => blogu [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 19 [name] => Kryesoret [slug] => kyesoret [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 19 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 8500 [filter] => raw [cat_ID] => 19 [category_count] => 8500 [category_description] => [cat_name] => Kryesoret [category_nicename] => kyesoret [category_parent] => 0 ) )
 • BLOGU
 • Kryesoret
 • Spartak Ngjela i drejtohet në anglisht ambasadorit Lu dhe ia bën të qartë: Provat i keni mu përpara syve, eleminoni treshen e ithtarëve të mëdhenj

  Çdo vonesë krijon mosbesim dhe i jep mundësi treshes që të dëmtojë Reformën me vonesat.

  Çfarë mund ta ndryshojë lojën në Ballkanin Perëndimor
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 1321 [name] => BLOGU [slug] => blogu [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 1321 [taxonomy] => category [description] => BLOGU [parent] => 0 [count] => 3001 [filter] => raw [cat_ID] => 1321 [category_count] => 3001 [category_description] => BLOGU [cat_name] => BLOGU [category_nicename] => blogu [category_parent] => 0 ) )
 • BLOGU
 • Çfarë mund ta ndryshojë lojën në Ballkanin Perëndimor

  Të gjitha këto pika janë të përmendura në strategjinë e zgjerimit të Komisionit Evropian. Uroj.

  Përkrahja sociale minerë e allishverisheve/ Luli, dil prapë nga ato vende ku dominojnë vilat, kullat... Se paraja e humbur aty është
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 1321 [name] => BLOGU [slug] => blogu [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 1321 [taxonomy] => category [description] => BLOGU [parent] => 0 [count] => 3001 [filter] => raw [cat_ID] => 1321 [category_count] => 3001 [category_description] => BLOGU [cat_name] => BLOGU [category_nicename] => blogu [category_parent] => 0 ) )
 • BLOGU
 • Përkrahja sociale minerë e allishverisheve/ Luli, dil prapë nga ato vende ku dominojnë vilat, kullat… Se paraja e humbur aty është

  Epidemia e ndihmës sociale dhe luksi i politikës Shkruan Ilir Levonja Kur pyet një të.

  Xhungla e kromit”/ 5 minatorët e plagosur punëtor të firmës së Saimir Manes
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 1321 [name] => BLOGU [slug] => blogu [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 1321 [taxonomy] => category [description] => BLOGU [parent] => 0 [count] => 3001 [filter] => raw [cat_ID] => 1321 [category_count] => 3001 [category_description] => BLOGU [cat_name] => BLOGU [category_nicename] => blogu [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 19 [name] => Kryesoret [slug] => kyesoret [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 19 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 8500 [filter] => raw [cat_ID] => 19 [category_count] => 8500 [category_description] => [cat_name] => Kryesoret [category_nicename] => kyesoret [category_parent] => 0 ) )
 • BLOGU
 • Kryesoret
 • “Xhungla e arit të zi”/Galeritë zënë poshtë “mineral kërkuesit”, Saimir Mane mburret studiove për standarde sigurie

  Jetët e minatorëve vijojnë të mbesin nën puset e errëta të arit të zi. 5.

  Nata sulltanore e dy Prokurorëve në Gjermani...Kur do arrestohet Adriatik Llalla?!
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 1321 [name] => BLOGU [slug] => blogu [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 1321 [taxonomy] => category [description] => BLOGU [parent] => 0 [count] => 3001 [filter] => raw [cat_ID] => 1321 [category_count] => 3001 [category_description] => BLOGU [cat_name] => BLOGU [category_nicename] => blogu [category_parent] => 0 ) )
 • BLOGU
 • Nata sulltanore e dy Prokurorëve në Gjermani…Kur do arrestohet Adriatik Llalla?!

  Diçka do ndodhë, por kurrë nga ata që paguhen.Tërmeti vjen nga përtej oqeanit! Shkruan Guxim.

  Afera CEZ-DIA / Mbyllen hetimet. Ish-krerët e CEZ në gjykatë, Romeo Kara: Kanë bashkëpunuar me Metën e Berishën për aferën me DIA, provat që i implikojnë
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 1321 [name] => BLOGU [slug] => blogu [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 1321 [taxonomy] => category [description] => BLOGU [parent] => 0 [count] => 3001 [filter] => raw [cat_ID] => 1321 [category_count] => 3001 [category_description] => BLOGU [cat_name] => BLOGU [category_nicename] => blogu [category_parent] => 0 ) )
 • BLOGU
 • Afera CEZ-DIA / Mbyllen hetimet. Ish-krerët e CEZ në gjykatë, Romeo Kara: Kanë bashkëpunuar me Metën e Berishën për aferën me DIA, provat që i implikojnë

  Abuzimet me energjinë elektrike dhe asetet se saj kanë qenë gjithnjë ndër aferat më të.

  Shakatë e rënda me rindarje kufijsh
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 1321 [name] => BLOGU [slug] => blogu [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 1321 [taxonomy] => category [description] => BLOGU [parent] => 0 [count] => 3001 [filter] => raw [cat_ID] => 1321 [category_count] => 3001 [category_description] => BLOGU [cat_name] => BLOGU [category_nicename] => blogu [category_parent] => 0 ) )
 • BLOGU
 • Shakatë e rënda me rindarje kufijsh

  Dhjetëvjetori I Pavarësisë së Kosovës ka rikthyer dhe njëherë në skenë debatin mbi ndarjen e.

  Kush po trembet nga Vetting-u në politikë?
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 1321 [name] => BLOGU [slug] => blogu [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 1321 [taxonomy] => category [description] => BLOGU [parent] => 0 [count] => 3001 [filter] => raw [cat_ID] => 1321 [category_count] => 3001 [category_description] => BLOGU [cat_name] => BLOGU [category_nicename] => blogu [category_parent] => 0 ) )
 • BLOGU
 • Kush po trembet nga Vetting-u në politikë?

  Vetëm pak ditë pasi kreu i Ministrisë së Brëndshme zoti Fatmir Xhafaj deklaroi se “pas.

  "Gam-gamet e Saliut"/ Kabllogramet e Wikileaks tregojnë qartë anën e errët të paktit Berisha- Karamanlis, që i kushtoi Shqipërisë 350 km hapësirë detare (Video)
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 1321 [name] => BLOGU [slug] => blogu [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 1321 [taxonomy] => category [description] => BLOGU [parent] => 0 [count] => 3001 [filter] => raw [cat_ID] => 1321 [category_count] => 3001 [category_description] => BLOGU [cat_name] => BLOGU [category_nicename] => blogu [category_parent] => 0 ) )
 • BLOGU
 • “Gam-gamet e Saliut”/Kabllogramet e Wikileaks tregojnë qartë anën e errët të paktit Berisha- Karamanlis, që i kushtoi Shqipërisë 350 km hapësirë detare (Video)

  “Pakti detar” ka nxehur sërish gjakrat në politikën shqiptare. Nga njëra anë opozita akuzon qeverinë.

  Meta në garë me Nishanin, dhe “dobësia” proverbiale e tyre për Berishën
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 1321 [name] => BLOGU [slug] => blogu [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 1321 [taxonomy] => category [description] => BLOGU [parent] => 0 [count] => 3001 [filter] => raw [cat_ID] => 1321 [category_count] => 3001 [category_description] => BLOGU [cat_name] => BLOGU [category_nicename] => blogu [category_parent] => 0 ) )
 • BLOGU
 • Meta në garë me Nishanin, dhe “dobësia” proverbiale e tyre për Berishën

  “….Autostradat të jenë plot me kamionë, qiellin plot me avionë, detin plot me anije, rrugët.

  Si na nxjerr protokolli shtetëror të pazotë ashtu si edhe jemi!
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 1321 [name] => BLOGU [slug] => blogu [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 1321 [taxonomy] => category [description] => BLOGU [parent] => 0 [count] => 3001 [filter] => raw [cat_ID] => 1321 [category_count] => 3001 [category_description] => BLOGU [cat_name] => BLOGU [category_nicename] => blogu [category_parent] => 0 ) )
 • BLOGU
 • Si na nxjerr protokolli shtetëror të pazotë ashtu si edhe jemi!

  Në Ballkan sot bëjnë jetën e tyre dy shtete shqiptare, Shqipëria dhe Kosova. Të pavarura..

  Bledi Mane: Fakulteti i maskarenjve
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 1321 [name] => BLOGU [slug] => blogu [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 1321 [taxonomy] => category [description] => BLOGU [parent] => 0 [count] => 3001 [filter] => raw [cat_ID] => 1321 [category_count] => 3001 [category_description] => BLOGU [cat_name] => BLOGU [category_nicename] => blogu [category_parent] => 0 ) )
 • BLOGU
 • Bledi Mane: Fakulteti i maskarenjve

  Një fakultet i adhuruar prej mijëra e mijëra profanëve dhe ku janë diplomuar qindra e.

  Lajmi i fundit/ Sali Berisha zbon përsëri nga shtëpia prindërit e Armina Mevlanit
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 1321 [name] => BLOGU [slug] => blogu [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 1321 [taxonomy] => category [description] => BLOGU [parent] => 0 [count] => 3001 [filter] => raw [cat_ID] => 1321 [category_count] => 3001 [category_description] => BLOGU [cat_name] => BLOGU [category_nicename] => blogu [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 19 [name] => Kryesoret [slug] => kyesoret [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 19 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 8500 [filter] => raw [cat_ID] => 19 [category_count] => 8500 [category_description] => [cat_name] => Kryesoret [category_nicename] => kyesoret [category_parent] => 0 ) )
 • BLOGU
 • Kryesoret
 • Lajmi i fundit/ Sali Berisha zbon përsëri nga shtëpia prindërit e Armina Mevlanit

  Ka rreth 5 vjet që Sali dhe Liri Berisha nuk e honepsin dot krushqinë e.