19 C
Tirana, Albania
Monday, April 24, 2017
Fatos Klosi: Basha i ka shpall luftë vetes! Pas skenarit

Fatos Klosi: Basha i ka shpall luftë vetes! Pas skenarit të bllokimit të rrugëve...

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi, një nga figurat më aktive në komentimin dhe analizimin e ngjarjeve politike në vend, në një intervistë...
Altin Ketro: Kurthi i rrezikshëm i PD-së me qeverinë teknike

Altin Ketro: Kurthi i rrezikshëm i PD-së me qeverinë teknike

Nga Altin Ketro Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, me hapat ekstremë që ka ndërmarrë duke shfaqur kërkesa maksimaliste në dëm të kampit mazhoritar me dorëheqje të...
Ben Andoni: Demokracia na rri ngushtë ne shqiptarëve

Ben Andoni: Demokracia na rri ngushtë ne shqiptarëve

Nga Ben Andoni Ka një ndjesi, pas të gjithë tollovisë që po na dhuron politika shqiptare e këtij mandati legjislativ dhe ekzekutiv. Kjo i bashkon...
Denis Dyrnjaja: Në emër të popullit, “vdekje” popullit!

Denis Dyrnjaja: Në emër të popullit, “vdekje” popullit!

Nga Denis Dyrnjaja/ Erdhën ndërkombëtarët, ikën ndërkombëtarët, thanë, mbështetën apo kë sulmuan ndërkombëtarët?! Do ketë zgjedhje, s’do ketë zgjedhje?! Hy në zgjedhje s’do hy në...
Shpëtim Nazarko: Republika e re dhe çelësi që Basha

Shpëtim Nazarko: Republika e re dhe çelsi që Basha do hedhë në Lanë

Nga Shpëtim Nazarko Une nuk ju marr vesh gjëkundi juve-po më thoshte me një zë gjysmë të zvargur ambasadori iranian dikur. Ju na qani hallin...
Deputetja e PS, Ledi Shamku: “Ruamë o Zot nga të

Deputetja e PS, Ledi Shamku: “Ruamë o Zot nga të paditurit e vetëquajtur politikanë...

Nga Ledi Shamku Ka një proverb Frang Bardhi në Dictionarium-in e tij që thotë: “Mos i nep kurrë të drejtë të padijshmit!”. E ndoshta as...
Skënder Minxhozi: Rama-Meta, drejt zgjedhjeve secili më vete?!

Skënder Minxhozi: Rama-Meta, drejt zgjedhjeve secili më vete?!

Nga Skënder Minxhozi/ Refuzimi stoik i opozitës përtë hyrë në zgjedhjet e 18 qershorit, po e bën të panatyrshëm të gjithë spektrin politik shqiptar. Përfshirë...
Ilva Tare: Java e ardhshme, ndërkombëtarët i pret dështimi

Ilva Tare: Java e ardhshme, ndërkombëtarët i pret dështimi i sigurt

Cfarë do që të ndodhë në fillim të javës tjetër, si me bllokimet e paralajmëruara të rrugëve dhe me ardhjen e eurodeputetëve Kukan e...
Ola Mitre: Pensionistët e privilegjuar, ish-zyrtarët përfitojnë miliona nga pensionet suplementare

Ola Mitre: Pensionistët e privilegjuar, ish-zyrtarët përfitojnë miliona nga pensionet suplementare

Taksapaguesit shqiptarë janë të detyruar çdo vit të subvencionojnë nga taksat e tyre një numër të kufizuar zyrtarësh, të cilët sipas ligjeve të miratuara...
Floger Muça: Si tentoi t’i fshihej sot Basha “bombardimit” amerikan

Floger Muça: Si tentoi t’i fshihej sot Basha “bombardimit” amerikan

Nga Flogert Muça “Ambasadori Thomas A. Shannon, Nënsekretar i Shtetit për Çështjet Politike, u takua sot me Ministrin e Jashtëm shqiptar Ditmir Bushati për të...
Lorenc Vangjeli: Duhet shpikur një “Crocodile” për Bashën

Lorenc Vangjeli: Duhet shpikur një “Crocodile” për Bashën

Torovica është një njësi administrative në Lezhë.  Banorët e saj kanë protestuar disa herë për problemet me rrugën e dëmtuar. Të premten ata kanë...
Spartak Ngjela: Në luftën e ftohtë midis Perëndimit dhe Rusisë

Spartak Ngjela: Në luftën e ftohtë midis Perëndimit dhe Rusisë, aleanca shqiptare me perëndimin...

Nga Spartak Ngjela/ l. Kjo është gjendja e sotme e Shqipërisë. Por cilat janë favoret e shqiptarëve në këtë kohë: janë historike apo janë ekonomike? Nuk do të...
Enver Robelli: Retorika boshe e bashkimit: «Na pranoni në BE se do të çmendemi»

Enver Robelli: Retorika boshe e bashkimit: «Na pranoni në BE se do të çmendemi»

Nga Enver Robelli Kur nuk luan Juventusi, kryeministri i Shqipërisë merret nga pak me politikë. Kur nuk kërcënon se do të largohet nga posti i...
Besi Bekteshi: Vllaznia, Bashkia, Shoqëria, “me vesh” që të tria!

Besi Bekteshi: Vllaznia, Bashkia, Shoqëria, “me vesh” që të tria!

Qyteti më i madh i veriut tashmë është “lidershipi i modelit të degradit administrativ” në saj të superpolitizimit si dialog shpërthyes qeveri koalicion i...
Mero Baze: Një zgjidhje administrative e krizës nga KQZ!

Mero Baze: Një zgjidhje administrative e krizës nga KQZ!

Nga Mero Baze Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka lënë pa përgjigje, kërkesën e Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, lidhur me shtyrjen e datës...
Pali Nito: Çadra që prodhon çdo gjë për asgjë

Pali Nito: Çadra që prodhon çdo gjë për asgjë

Nga Pali Nito Është një absurditet i mirëfilltë dhe e paprecedentë që një parti opozitare të bëjë opozitë jo në Parlament, por duke u ngujuar...
“Republika e Re” me gruan milionere, vjehrrin biznesmen dhe kunatin sekser

“Republika e Re” me gruan milionere, vjehrrin biznesmen dhe kunatin sekser

Prej dy muajsh tashmë, çadra e Bashës mban peng jo vetëm vettingun, por edhe të ardhmen europiane të vendit. Nga kjo çadër, dy herë...
Anri Balla: “Lua-jan” o im vëlla ma jep dhe luaneshën në çadër hua që ta…

Anri Balla: “Lua-jan” o im vëlla ma jep dhe luaneshën në çadër hua që...

Nga Anri Bala Prilli po ikën, e ndërsa shqiptarët presin që kopshti zoopolitik i këtij vendi të dalë nga gjumi letargjik dhe të gjallërohet, krejt...
Spartak Ngjela: Mos u trembni, nuk e rrëzon shtetin një

Spartak Ngjela: Mos u trembni, nuk e rrëzon shtetin një çadër frikacakësh, po të...

Nga Spartak Ngjela/ I Po të kishte të tillë “trima” nuk kishte nevojë që të mblidheshin në një çadër nomadësh. Historia na ka thënë se nomadët janë...
Bledi Lumani: LGTB, çadra e PD dhe kryqi!

Bledi Lumani: LGTB, çadra e PD dhe kryqi!

Nga Bledi Lumani Për dy-tre ditë me radhë, në shumë portale qarkullonte një lajm, se komuniteti LGTB i ka dërguar një letër kreut të opozitës,...

MOTI SOT

Tirana
scattered clouds
19 ° C
19 °
19 °
45%
2.6kmh
40%
Tue
17 °
Wed
19 °
Thu
19 °
Fri
23 °
Sat
19 °

KEMBIMI VALUTOR