26 C
Tirana, Albania
Tuesday, May 23, 2017
Ivica Daçiç- Ramush Haradinajt: Ta shkurtoj gjuhën, reagon AAK

Ivica Daçiç- Ramush Haradinajt: Ta shkurtoj gjuhën, reagon AAK

Ministri i jashtëm serb Ivica Daçiqi, ka drejtuar një lloj kërcënimi ndaj liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajt. Daçiq ka porositur Ramushin që...
Ramush Haradinaj komenton rrëzimin e qeverisë “Mustafa”:

Ramush Haradinaj komenton rrëzimin e qeverisë “Mustafa”: Koalicioni përfundoi turpshëm

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, pas rrëzimit të Qeverisë, i është drejtuar mediave nga një konferencë e jashtëzakonshme. Ai tha se sot u konstatua se...
Rrëzohet qeveria e Kosovës, vendi shkon në zgjedhje brenda

Rrëzohet qeveria e Kosovës, vendi shkon në zgjedhje brenda 45 ditësh

Me 78 vota për, Kuvendi miraton mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës. Mocioni i opozitës ka mbledhur votat e nevojshme për ta...
Kosovë/ Seancë për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë Mustafa.

Kosovë/ Seancë për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë Mustafa. Policia rrethon Parlamentin, gazetarët nuk...

Ka nisur seanca plenare e Kuvendit të Kosovës, nën masa të ashpra sigurie. Policia ka rrethuar godinën e Kuvendit duke krijuar një zonë të...
Ekspertja ruse Anna Kondratyuk: Serbia dhe Lugina e Preshevës

Ekspertja ruse Anna Kondratyuk: Serbia dhe Lugina e Preshevës më mirë të ndahen si...

Porf.Dr. Anna Kondratyuk, është Profesoreshe dhe Menaxhere Akademike në Shkollën e lartë për Diplomaci Nderkombëtare në Gjenevë. Sferat e saj të interesit përfshijnë: të drejtën humanitare,...
Haradinaj: Heronjtë e lirisë, amaneti ynë që nuk falet!

Haradinaj: Heronjtë e lirisë, amaneti ynë që nuk falet!

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj me anë të një postimi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut ka reaguar, ndërsa thekson se amanetet e dëshmorëve...
Kriza në Maqedoni/ Ministri i Jashtëm Rus Lavrov: Ka një

Kriza në Maqedoni/ Ministri i Jashtëm Rus Lavrov: Ka një projekt për Shqipërinë e...

Pas situatës së krijuar në Maqedoni, ministri i jashtëm serb Ivica Daçiç mësohet se ka zhvilluar një bisedë telefonike me ministrin e jashtëm rus...
Fjalët e para të Haradinaj pas lirimit: T’i tregojmë vendin Serbisë, fqinj armik

Fjalët e para të Haradinaj pas lirimit: T’i tregojmë vendin Serbisë, fqinj armik

Pas 4 muajsh larg atdheut, Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, është rikthyer në Kosovë. Në një prononcim për mediat, pas...
Mesazh edhe nga Lugina e Preshevës, Musliu: Bashkimi i shqiptarëve do të ndodhë

Mesazh edhe nga Lugina e Preshevës, Musliu: Bashkimi i shqiptarëve do të ndodhë

Kryetari i Këshillit Nacional për Luginën e Preshevës, Jonuz Musliu, ka theksuar se nëse vazhdon kjo gjendje e shqiptarëve në rajon, atëherë duhet të...
Hashim Thaçi: BE nuk do t'ia dijë për Kosovën

Hashim Thaçi: BE nuk do t’ia dijë për Kosovën

Hashim Thaçi ka reaguar ashpër në Facebook ndaj deklaratave të komisionarit, Johanes Hahn që tha se BE-së nuk mund t’i bëhet presion me pretendime...
Deklarata e Ramës/ Paralajmërimi i Serbisë: Nëse Kosova

Deklarata e Ramës/ Paralajmërimi i Serbisë: Nëse Kosova i bashkohet Shqipërisë do ketë luftë...

“Politikanët shqiptarë po shndërrohen në kërcënim për paqen dhe stabilitetin në Ballkan dhe në Evropë”, është kjo deklarata e ministrit të jashtëm serb Ivica...
Shqipëria e madhe/ Pas Rusisë radhën e ka Greqia: Rama

Shqipëria e madhe/ Pas Rusisë radhën e ka Greqia: Rama po shantazhon Brukselin me...

Mediat greke kanë reagur në lidhje me deklaratat e kryeministrit Rama për bashkim e Shqipërisë  me Kosovën dhe konkretisht ka reagur e përditshmja “Kathimerini”...
Akademiku Rexhep Qosja sulmon Isa Mustafën: Qasja juaj

Akademiku Rexhep Qosja sulmon Isa Mustafën: Qasja juaj ndaj Shqipërisë si e serbëve dhe...

Rexhep Qosja e ka krahasuar Isa Mustafën me Aleksander Vucic duke thënë se Kryeministri i Kosovës kishte dhënë deklarata të njëjta me zyrtarët e...
Mediat serbe kryqëzojnë gazetarin në Beograd,

Mediat serbe kryqëzojnë gazetarin në Beograd, ka thënë se “Edi Rama është lideri më...

Mediat serbe kanë sulmuar gazetarin  në Beograd, Slobodan Georgiev, duke e quajtur ‘më shqiptar se shqiptarët’, lidhur me një reagim të tijin në Twitter,...
Rusia reagon ndaj deklaratave të Ramës dhe Thaçit: Bashkimi

Rusia reagon ndaj deklaratave të Ramës dhe Thaçit: Bashkimi i Shqipërisë me Kosovën sjell...

Rusia ka shprehur shqetësim mbi deklaratat e fundit të politikanëve shqiptarë, kryeministrit Rama e presidentit kosovar Hashim Thaçi, në lidhje me atë që sipas...
Deklaratat për “Shqipërinë e Madhe” irritojnë serbinë, Daçiç: Po vjen deri në Nish, SHBA-BE të reagojnë

Deklaratat për “Shqipërinë e Madhe” irritojnë serbinë, Daçiç: Po vjen deri në Nish, SHBA-BE...

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, është shprehur se BE-ja dhe SHBA-ja, si dhe Britania e Madhe do të mbeten përgjegjëse...
Hashim Thaçi si Rama: Nëse BE na mbyll dyert, do ketë vetëm një shtet shqiptar

Hashim Thaçi si Rama: Nëse BE na mbyll dyert, do ketë vetëm një shtet...

Deklaratës së Edi Ramës se në një rast ku BE i mbyll derën Shqipërisë, vendi ynë mund të bashkohet me Kosovën, i ka bërë...
Si sot 18 vite më parë nisi eksodi i shqiptarëve nga Kosova

Si sot 18 vite më parë nisi eksodi i shqiptarëve nga Kosova

Sot shënohet 18-vjetori i eksodit të shqiptarëve të Kosovës gjatë luftës në Kosovë 1998/99, ku rreth një milion shqiptarë u detyruan nga serbët, që...
Hashim Thaçi: Kosova do të ketë ushtrinë e saj brenda vitit

Hashim Thaçi: Kosova do të ketë ushtrinë e saj brenda vitit

Kosova do ta ketë ushtrinë e saj këtë vit. Presidenti Hashim Thaçi, në një intervistë për Top Channel, thotë se do të tentojë që...
Kreu i Kishës Ortodokse serbe, patriarku Irinej: “Kosova

Kreu i Kishës Ortodokse serbe, patriarku Irinej: “Kosova e kryqëzuar është pjesë e pandashme...

Kreu i Kishës Ortodokse serbe (KOS), patriarku Irinej ka uruar Festën e Pashkëve ortodokse duke thënë se “Kosova e kryqëzuar është pjesë e pandashme...

MOTI SOT

Tirana
few clouds
24 ° C
24 °
24 °
53%
4.6kmh
20%
Wed
21 °
Thu
16 °
Fri
17 °
Sat
20 °
Sun
21 °

KEMBIMI VALUTOR