24 C
Tirana, Albania
Friday, June 23, 2017
Partnerët e fshehtë të dhëndrit të Trump, “armiqtë” e Presidentit, Goldman dhe Soros

Partnerët e fshehtë të dhëndrit të Trump, “armiqtë” e Presidentit, Goldman dhe Soros

Në një investigim të gjatë të kryer nga Jean Eaglesham, Juliet Chung dhe Lisa Schwartz, i prestigjiozes botërorë “The Wall Street Journal”, analizohen lidhjet...
BE jep puthjen e lamtumirës për Britaninë e Madhe, detajet e samitit

BE jep puthjen e lamtumirës për Britaninë e Madhe, detajet e samitit

27 vendet anëtare të BE-së u takuan të shtunën në Bruksel në samitin e posaçëm për Brexit. Duket si përjashtim, por Brexit i bashkoi vendet...

Plas në veri të Serbisë: Vojvodina kërkon shkëputjen

Serbia i ka krijuar shumë probleme Kosovës në veri, por me sa duket në veri të saj Serbia do të ketë problem shumë më...

Luftë mes karteleve të drogës në një klub nate në Meksikë. Shënohen disa viktima.

Kanë mbetur të paktën 5 viktima gjatë një sulmi me armë në një nga klubet e natës në Meksikë. Një person i armatosur ka...

Një tjetër tragjedi! Avioni Turk rrëzohet në Kirgistan , humbin jetën 35 persona

Në orët e para të mëngjesit të sotëm një avion mallrash i ‘Turkish Airline’ është rrëzuar në Kirgistan në afërsi të kryeqytetit të vendit,...

Gjendet i vdekur në banesën e tij Andrei Malanin, konsulli rus në Athinë

Gjendet i vdekur konsulli i Rusisë në Greqi. Mediat greke shkruajnë se mund të bëhet fjalë për një rast të rëndë me pasoja diplomatike....

Serbia ndërmjet Rusisë dhe perëndimit

Serbia synon BE-në ndërsa furnizohet me armët ruse. Kryeministri i Serbisë, Aleaksandër Vuçiç, tha në Moskë se vendi i tij kërkon bashkëpunim më të ngushtë...

Prokuroria malazeze akuzon zyrtarisht rusët dhe serbët për grushtin e shtetit

Prokuroria malazeze akuzoi nacionalistët serbë dhe rusë për organizimin e një grupi kriminal me qëllim rrëzimin e qeverisë së Milo Gjukanoviç në ditën e...

Vuk Drashkoviç: Atentatet ndaj Milos dhe Vuçicit nga e njëjta dorë

Kryetari i Lëvizjes për Ringjalljen Serbe (SPO), Vuk Drashkoviç, një nga figurat e njohura të kulturës dhe politikës në vend, ka thënë se të...

Presidenti i Serbisë Nikoliç: Vrasja e Gjingjiç dhe kërcënimi i Vuçiç nga e njëjta...

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikoliç është shprehur i frikësuar në lidhje me gjetjen e armëve pranë shtëpisë së Aleksander Vuçiçit dhe një atentatit të...

Armata ruse zbarkon në Beograd

Ministria e Mbrojtjes së Serbise, ka publikuar  pamjet e mbërritjes së njesisë operative të Ushtrisë Bjelloruse dhe Armatës Ruse pjesmarrëse në stërvitjen ushtarake "Vëllazëria...

Foto& Video: Vuçiç sërish nën kërcënim, kush e kërkon “kokën” e kryeministrit serb?!

Sot rreth orës 10 të mëngjesit, është evakuuar qendra “Air Serbia” për shkak të dyshimit se janë gjetur dy bomba. Kjo ndërtesë gjendet në afërsi...

Dora e fortë e Malit të Zi kalon në hije

Fatet e Malit të Zi ai ka gati tridhjetë vjet që i përcakton: herë si funksionar komunist, herë si President, herë si kryeministër. Tani...

Shefi i “KGB”-së ruse Nikolaj Patrushev, 2 ditë në Beograd: bashkëpunim kundër terrorizmit(!)

Shefi i inteligjencës ruse Nikolaj Patrushev, ndodhet në Sërbi në një vizitë dy ditore në Beograd. Sic bën të ditur tv publik sërb (RTS),...

Tronditet Serbia: Vrasësi i Djindjiç është në Londër, implikohet Britania

Ish komandanti i Skuadrës Speciale Operacionale (JSO) Milorad Ulemek Legija, i cili vuan dënimin me 40 vjet heqje lirie për vrasjen e ish- kryeministrit...

“Trump, rrezik për Ballkanin”

Shqiptaro-amerikani Haki Abazi, drejtues i fondacionit “Rockefeller Brothers” në Nju Jork, tregon sesa e dëmshme do të ishte për Ballkanin zgjedhja e Donald Trump,...

Mali i Zi: Opozita s’e pranon rezultatin zgjedhor – vendi në prag të krizës

Opozita malazeze nuk e pranon rezultatin zgjedhor. Vendimi për mospranimin e rezultatit erdhi pasi nga adresa të ndryshme ndërkombëtare, nga Washingtoni, NATO dhe BE-ja është...

Synonin pengmarrjen e Milo Gjukanoviç, arrestohen 20 mercenarë serbë në Podogoricë

Prokuroria Speciale Shtetërore e Malit të Zi me anë të komunikatës njoftoi se grupi prej 20 shtetasve serbë ngarkohet për dy vepra kriminale, ndër...

Mali i Zi, Gjukanoviç si gjithnjë fitues; shqiptarët marrin vetëm një vend në parlament

Partia Demokratike e Socialistëve (DPS) arriti fitore në zgjedhjet parlamentare, ka thënë deputeti i kësaj partie, Predrag Sekuliq. Sipas tij, DPS ka 36 mandate, DF...

Mali i Zi: Vritet me snajper në burg bosi i krimit Dalibor Đurić

Një bos me emër i krimit në Malin e Zi është vrarë pasi është qëlluar për vdekje nga një snajper në ambientet e brendshme...

MOTI SOT

Tirana
clear sky
24 ° C
24 °
24 °
60%
1kmh
0%
Sat
30 °
Sun
32 °
Mon
32 °
Tue
32 °
Wed
32 °

KEMBIMI VALUTOR