10 C
Tirana, Albania

Ramush Haradinaj lirohet me kusht

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është liruar me kusht nga Gjykata e Apelit në Colmar të Francës, bëjnë të ditura burme të “Pamfleti.com”. Gjykata në...

Katër arsye që fajësojnë shtetin e Kosovës për arrestimin e Haradinaj

1. Kërkesa e Republikës së Serbisë për ekstradimin e qytetarit të Republikës së Kosovës Ramush Haradinaj në Serbi është , nga këndi i pastër...

Serbia i dorëzon Francës kërkesën për ekstradimin e Ramush Haradinajt

Autoritetet serbe thanë të martën se kanë dërguar në Francë kërkesën për ekstradimin e ish kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj të cilin Beogradi e...

Geoffrey Nice: Çështja Haradinaj është politike – Serbia do të paraqesë akuza të reja

Ish-prokurori i Gjykatës Ndërkombëtare për Krime Lufte në ish-Jugosllavi, Geoffrey Nice, i tha Radios Evropa e Lirë se rasti Haradinaj “është më shumë politik”...

Gjykata Speciale po heton udhëheqësit e UÇK’së dhe të Qeverisë së Përkohshme

Prokurori që po merret me hetimet lidhur me krimet e kryera gjatë dhe pas luftës do t’i ketë në cak udhëheqësit politikë e ushtarak...

Arrestimi i Haradinajt, BE-ja po kontrollon informacionet që ka në dispozicion rreth rastit

BE po ndjek me kujdes zhvillimet rreth rastit “Haradinaj”, por nuk dihet nëse do të ndërhyjë për lirimin e tij. “BE-ja po kontrollon informacionet që...

Atdheu s`është i kënaqur me ne!

“Me politikat ditore, kur vullneti i popullit e në veçanti vullneti i individit të suksesshëm dhe intelekti krijues plagoset thellë në shpirtin e tij,...

Serbia i kërkon Interpol-it arrestin e 157 pjesëtarëve të UÇK-së; ja emrat

Serbia ka lëshuar rreth 170 fletarreste përmes Interpolit për ish-pjesëtarët e UÇK-së. Në bazë të një fletarresti të tillë është arrestuar së fundmi edhe...

Kërcënohet me jetë gazetari Milaim Zeka, paditë Ramiz Lladrovcin

Pati një përplasje jo të vogël me PDK’në, e sidomos në kohën e fushatës elektorale në bastionin e kësaj partie, në Drenas, por pas...

Video: Mediat serbe: Lavdrim Muhaxheri “duke pirë kafe në Kosovë”

Revista italiane “L’Espresso” në një shkrim të publikuar ditë më parë kishte shkruar se Lavdrim Muhaxheri, apo siç po quhet “Kasapi i Kaçanikut”, është...

Pas Ramush Haradinajt pritet arrestimi i Hashim Thaçit dhe i mbi 100 të tjerëve

Nëse deri tani në Kosovë e Shqipëri janë fshehur shumë krime njerëzore, nëse në emër të atdhedashurisë dhe propagandës kombëtare, ndihmuar edhe nga përrallat...

Dokumenti: Fletëarresti ndërkombëtar ndaj Ramush Haradinajt

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, është ndaluar dje nga autoritetet franceze pasi që ka urdhërarrest ndërkombëtar. Autoritetet franceze janë bazuar në një fletarrest të Serbisë...

“Themelimi i Gjykatës Speciale nuk do ta errësojë luftën e UÇK-së”

Në një intervistë ekskluzive për “Zërin”, shkrimtari Ismail Kadare ka thënë se ekstremizmi fetar është diçka që bie ndesh me moralin historik shqiptar, bie...

“Lavdrim Muhaxheri me 400 ushtarë të besuar është kthyer në Kosovë”

Gjenerali shqiptar i ISIS-it, Lavdrim Muhaxheri, thuhet se është kthyer në Evropë bashkë me 400 ushtarët e tij më të besuar, duke ikur nga...

Boga, aty ku bora “merr frymë shqip”

Boga është me siguri fshati më turistik gjatë dimrit në Rrafshin e Dukagjinit. Po ashtu është një ndër vendet më të vizituara edhe në...

Progresi dhe regresi ekonomik gjatë vitit 2016

Në aspektin ekonomik, viti 2016 është karakterizuar me disa përmirësime në aspektin legjislativ dhe sa i përket marrëveshjeve ekonomike. Por, në terren nuk ka ndonjë...

Institucionet e pafuqishme përballë korrupsionit

Autoritetet në Kosovë thonë se brenda vitit kanë trajtuar 41 raste korruptive të nivelit të lartë, duke ngritur aktakuza në 12 raste, me gjithsej...

Vetoni shuplakë Thaçit, si ti janë disa të lidhur shpirtërisht me Turqinë që prej...

Publicisti Veton Surroi ka lëshuar një kritikë të ashpër në adresë të Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, pasi ky i fundit ka thënë sot...

Hero apo skllav në tregun e Egjinës

Nuk dua asesi të besoj se heronjtë kanë braktisur Republikën.  Ata, si Sizifi, mund të duken mendjelehtë, meqë nuk i përfillin perenditë. A nuk...

Alarmi, ISIS po zgjon “üjqit e vetmuar” në trevat shqiptare

Arton Konushevci Autoritetet në Kosovë thonë se individë të radikalizuar paraqesin kërcënimin më të madh për sigurinë në vend, pasi janë ndarë nga grupe të...

MOTI SOT

Tirana
broken clouds
9 ° C
9 °
9 °
45%
3.6kmh
75%
Tue
5 °
Wed
6 °
Thu
6 °
Fri
7 °
Sat
5 °

KEMBIMI VALUTOR