10 C
Tirana, Albania

Prokuroria malazeze akuzon zyrtarisht rusët dhe serbët për grushtin e shtetit

Prokuroria malazeze akuzoi nacionalistët serbë dhe rusë për organizimin e një grupi kriminal me qëllim rrëzimin e qeverisë së Milo Gjukanoviç në ditën e...

Vuk Drashkoviç: Atentatet ndaj Milos dhe Vuçicit nga e njëjta dorë

Kryetari i Lëvizjes për Ringjalljen Serbe (SPO), Vuk Drashkoviç, një nga figurat e njohura të kulturës dhe politikës në vend, ka thënë se të...

Presidenti i Serbisë Nikoliç: Vrasja e Gjingjiç dhe kërcënimi i Vuçiç nga e njëjta...

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikoliç është shprehur i frikësuar në lidhje me gjetjen e armëve pranë shtëpisë së Aleksander Vuçiçit dhe një atentatit të...

Armata ruse zbarkon në Beograd

Ministria e Mbrojtjes së Serbise, ka publikuar  pamjet e mbërritjes së njesisë operative të Ushtrisë Bjelloruse dhe Armatës Ruse pjesmarrëse në stërvitjen ushtarake "Vëllazëria...

Foto& Video: Vuçiç sërish nën kërcënim, kush e kërkon “kokën” e kryeministrit serb?!

Sot rreth orës 10 të mëngjesit, është evakuuar qendra “Air Serbia” për shkak të dyshimit se janë gjetur dy bomba. Kjo ndërtesë gjendet në afërsi...

Dora e fortë e Malit të Zi kalon në hije

Fatet e Malit të Zi ai ka gati tridhjetë vjet që i përcakton: herë si funksionar komunist, herë si President, herë si kryeministër. Tani...

Shefi i “KGB”-së ruse Nikolaj Patrushev, 2 ditë në Beograd: bashkëpunim kundër terrorizmit(!)

Shefi i inteligjencës ruse Nikolaj Patrushev, ndodhet në Sërbi në një vizitë dy ditore në Beograd. Sic bën të ditur tv publik sërb (RTS),...

Tronditet Serbia: Vrasësi i Djindjiç është në Londër, implikohet Britania

Ish komandanti i Skuadrës Speciale Operacionale (JSO) Milorad Ulemek Legija, i cili vuan dënimin me 40 vjet heqje lirie për vrasjen e ish- kryeministrit...

“Trump, rrezik për Ballkanin”

Shqiptaro-amerikani Haki Abazi, drejtues i fondacionit “Rockefeller Brothers” në Nju Jork, tregon sesa e dëmshme do të ishte për Ballkanin zgjedhja e Donald Trump,...

Mali i Zi: Opozita s’e pranon rezultatin zgjedhor – vendi në prag të krizës

Opozita malazeze nuk e pranon rezultatin zgjedhor. Vendimi për mospranimin e rezultatit erdhi pasi nga adresa të ndryshme ndërkombëtare, nga Washingtoni, NATO dhe BE-ja është...

Synonin pengmarrjen e Milo Gjukanoviç, arrestohen 20 mercenarë serbë në Podogoricë

Prokuroria Speciale Shtetërore e Malit të Zi me anë të komunikatës njoftoi se grupi prej 20 shtetasve serbë ngarkohet për dy vepra kriminale, ndër...

Mali i Zi, Gjukanoviç si gjithnjë fitues; shqiptarët marrin vetëm një vend në parlament

Partia Demokratike e Socialistëve (DPS) arriti fitore në zgjedhjet parlamentare, ka thënë deputeti i kësaj partie, Predrag Sekuliq. Sipas tij, DPS ka 36 mandate, DF...

Mali i Zi: Vritet me snajper në burg bosi i krimit Dalibor Đurić

Një bos me emër i krimit në Malin e Zi është vrarë pasi është qëlluar për vdekje nga një snajper në ambientet e brendshme...

Kryetari shqiptar i Preshevës “tërbon” mediat në Serbi, nuk di asnjë fjalë serbisht

“Kjo ndodhë vetëm në shtetin tonë. Funksionari në Serbi nuk e flet asnjë fjalë serbisht”?! Është ky titulli i disa gazetave ne Serbi të...

Xhamia e parë në Athinë

Parlamenti grek ka aprovuar me shumicë votash, 206 nga 230 deputetë të pranishëm, një projektligj që do të përshpejtojë ndërtimin e xhamisë së parë...

Cili është “Pablo Escobari” i Ballkanit, shqiptari që financon politikën greke

Pas aksionit antidrogë të zhvilluar një ditë më parë në Zakynthos, cilësuar si më i madh operacion në Patra, mediat greke flasin për një...

Bakir Izetbegoviç: Të shkuarën nuk e ndryshojmë dot, por të ardhmen po!

Kryetari i presidencës boshnjake, Bakir Izetbegoviç deklaroi sot se e kaluara është ajo që është dhe nuk mund të bëhet asgjë për ta ndryshuar,...

Arrestohet në Bruksel terroristi i dyshuar për sulmet në Paris

Mohamed Abrini, personi i lidhur me sulmet terroriste të nëntorit të shkuar në Paris, është arrestuar së fundmi në Anderlecht të Brukselit dhe dyshohet...

Kroacia, kushte për negociatat e Serbisë me BE-në

Kroacia ka vendosur dy kushte për Serbinë për të vazhduar rrugën e saj drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian që kanë të bëjnë me dhënien...

Manolis Glezos, deputet i Syriza: shteti ynë përbëhet nga dy popuj, grekët dhe shqiptarët...

Manolis Glezos mbajti këto ditë një fjalim në parlamentin grek. Në fakt ishte replikë ndaj deputetit të partisë ekstremiste të neonazistëve grekë të “Agimit...

MOTI SOT

Tirana
broken clouds
9 ° C
9 °
9 °
45%
3.6kmh
75%
Tue
5 °
Wed
6 °
Thu
6 °
Fri
7 °
Sat
5 °

KEMBIMI VALUTOR