10 C
Tirana, Albania

Për Prokurorinë dhe rastet Noka – Mediu!

Ka dy raste flagrante ku Prokuroria po bën sikur heton, por në fakt po prodhon alibira, lidhur me konfliktin që kanë me ligjin e...

Nuk ka media të kapura, pa një opozitë të kapur!

Unë e kam provuar personalisht çdo të thotë që një pushtet të kapë median. Në vitin 2010, brenda gjashtë muajsh, u gjenda i rrethuar...

Berishëve po u kthehet kujtesa…

Në fillim kështu u tha dhe për Gërdecin. Sali Berisha u betua se nuk e kishte dëgjuar kurrë më parë emrin e këtij fshati,...

Listat e hapura: falsiteti i një kërkese të LSI dhe një kujtesë për Ilir...

Drejtimi i seancave parlametare me “qetësi dhe dashuri” është tipari dallues i kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta, në krye të parlamentit të Shqipërisë.  Ka...

Loja e rrezikshme Veri-Jug e vitit ’97 (Dhe një përpjekje për të përfshirë ushtarakët...

Këto ditë, në DITA, por edhe në media të tjera, po risillen ngjarje dhe bëma të vitit famëkeq 1997, si preludi i dëshiruar serb...

Përvjetori i një gazete ose metamorfoza e një pellumbi që kthehet në korb

  Shkruan: Pirro Prifti U lumturova kur Presidenti i vëndit i dha Urdhërin `  “Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut” ` gazetës `RD` alias `Rilindja Demokratike`, për kontributin e...

“Shoku kriminel, tërhiqu me marifet në botën tënde private”

“Tërhiqu me marifet në botën tënde private pa e ndotur më tutje botën shqiptare”, shkruan Viktor Malaj për gazetën “Dita” sot, shkrim me të...

Një akuzë e Izet Haxhisë, një video e CNN e një raport i ushtrisë...

Në një nga rrëfimet e tij ish-truproja e Sali Berishës, Izet Haxhia dëshmoi se në ngjarjet dramatike të 97-s, i ishte kërkuar të organizonte...

Si i’a futi Berisha Xenit: Kërkoi që çeshtja Nuel Kalaj si sekser i CEZ-it...

Emri i Nue ose Nuel Kalajt doli në skenen politike rreth 2 vjet më parë. Ka qenë vetë ish-kryeministri Berisha ai që ka përmendur lidhjen...

“Kam prej mesditës që pres Sali Berishën të flasë: Janë 7 milion euro të...

Shkruan: Erion Braçe Kam prej mesdites qe, pres Sali Berishen te shkruaje, flase, bertase!! Hic! Heshtje! JANE 7 MILION EURO TE VOGLA NE AJER! Eshte akuza me e qarte...

Pangallosi tregoi mediat që bashkëpunojnë me Sigurimin grek

Ka disa kohë që Greqia po investohet fort në propagandë dashakeqe ndaj Shqipërisë, në veçanti në luftë kundër kryeministrit Edi Rama. Propagandës së Greqisë...

“Gardistët e masakrës së Përmetit në ’97, vranë protestuesit më 21 Janar”

Muaji janar e në vazhdim shënon edhe 20-vjetorin e pranverës së përgjakur të vitit 1997. Ai cilësohet si viti më i errët për shqiptarët,...

Progres Raporti 2016 i BE/ Ilir Meta, ndër “faktorët kryesorë” të ngërçit të integrimit

Nëse do të lexojmë me vëmendje Progres-Raportet e Bashkimit Evropian kuptohet menjëherë se ku qëndrojnë problematikat që duhet të zgjidhë Shqipëria për të përparuar...

Listat e hapura, një pazar i mbetur hapur nga Meta për Bashën!

Propozimet e LSI për ndryshimet në Kodin Zgjedhor, duket se synojnë të testojnë gatishmërinë e Partisë Demokratike për ta përkrahur atë para një vendimi...

“Nëse Meta e ka seriozisht dhe është i pakënaqur nga Rama, të dalë nga...

LSI ka bërë sot një sërë propozimesh për reformën zgjedhore që në pamje të parë duken sikur shkojnë ndesh me vullnetin e socialistëve dhe...

Çfarë thotë Anastas Janullatos për shqiptarët dhe grekët!

Kryepeshkopi i Kishës Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë Anastas Janullatos dënon ashpër luftën në Siri, ndërsa ngre pikëpyetjet e tij se këtë luftë nuk e...

Llalla del në “punë” për plaçkë azili!

Nga Anri Bala Adriatik Llalla, Kryeprokurori i Shqipërisë dhe ish-kryetar i ILDKP-së, që fjeti gjumë dhe u tall me dosjet e korrupsionit të gjyqtarëve, prokurorëve...

Përse Franca nuk ka faj

Nga Ilir Yzeiri* Ne jemi komb folklorik dhe nuk jemi konstituar si shtet konvencional. Ajo që po ndodh me Ramush Haradinajn, mund të shihet në...

U kthyen “Lulellëqet”

U kthye! Askujt nuk i mungoi fizikisht, ndaj prezenca e tij fizike nuk thote gje. Por gjithkujt i munguan “lulelleqet”. I afte qe cdo gje ta ktheje...

“Zari” pa shkollë i Metës ngatërron vetting-un me Ngjelën

Ish ushtari i Nikoll Lesit i cili është paguar nga Sorosi dhe shumë “soros” të tjerë që kanë para të ardhura nga Banka “Politika...

MOTI SOT

Tirana
broken clouds
9 ° C
9 °
9 °
45%
3.6kmh
75%
Tue
5 °
Wed
6 °
Thu
6 °
Fri
7 °
Sat
5 °

KEMBIMI VALUTOR