25 C
Tirana, Albania
Tuesday, May 23, 2017
Na ishte njëherë "çadra e lirisë"

Na ishte njëherë “çadra e lirisë”

Pas tre muajsh bllokimi, tashmë mund të kaloni lirisht në Bulevard. Çadra e PD-së, e cila pengonte qarkullimin e automjeteve, është çmontuar mbrëmjen e...
Kriza politike, konsensusi në rrezik; "Kaubojsi" lutet në Kishë të Laçit

Kriza politike, konsensusi në rrezik; “Kaubojsi” lutet në Kishë të Laçit

Në një kohë kur kriza politike ka ‘mbërthyer’ vendin dhe kur kanë ngelur pak kohë nga afati që vuri zyrtari i DASH, Hoyt Yee,...
Të gjithë derrat një feçkë kanë...!

Të gjithë derrat një feçkë kanë…!

 “Vij në parlament me sakrificën përkatëse. Kam bërë një sakrificë shumë të madhe pasi asnjëherë në jetën time nuk kam thyer vendime”, deklaroi me...
Foto-ironia/ “Sa herë kaubojsi shkruan një status, një mësuese gjuhë-letërsie kryen vetëvrasje”

Foto-ironia/ “Sa herë kaubojsi shkruan një status, një mësuese gjuhë-letërsie kryen vetëvrasje”

Shpesh herë, rrjetet sociale shihen edhe si vendi më i mirë nga qytetarët e ndryshëm për të shprehur pakënaqësitë e tyre ndaj politikës. Kësaj...
Deputeti "barsaletë" i një "mut heshtje", etaloni i Parlamentit i bashkohet "çadrës së marrëzisë"

Deputeti “barsaletë” i një “mut heshtje”, etaloni i Parlamentit i bashkohet “çadrës së marrëzisë”

Deputeti Eduart Ndocaj në një nga seancat plenare në Kuvend.. Bëhet fjalë për seancën ku u nderua nipi i Dom Nikolle Kaçorrit. Ai në...
Monika Kryemadhi zgjidh krizën politike: Demokratët që nuk duan Ramën të më votojnë mua

Monika Kryemadhi zgjidh krizën politike: Demokratët që nuk duan Ramën të më votojnë mua

Zv/kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi e cilëson qesharake kërkesën e Lulzim Bashës për dorëheqjen e Edi Ramës dhe emërimin e një kryeministri teknik. E ftuar...
Veriu i "kokave të mëdha".. po bëhet i veriu i "xhepave të mëdhenj"

Veriu i “kokave të mëdha”.. po bëhet i veriu i “xhepave të mëdhenj”

Veriu i kokave të mëdha.. Po bëhet i xhepave të mëdhenj. 'Ni pesdhetshe Gjici e ni pesdhetshe Gjelali. Ni ofertë mujore Gjelali e ni ofertë...
Foto: Zëvendëspresidenti, kush do të jetë numri 2 pas Ilir Metës

Foto: Zëvendëspresidenti, kush do të jetë numri 2 pas Ilir Metës

Bes Kallaku është padyshim një nga aktorët e humorit më aktiv në rrjetet sociale dhe jo vetëm. Herë pas here ai bëhet pjesë edhe...
Qeshni që të mos qani: Fahri Balliu do të jetë zevëndëspresident!

Qeshni që të mos qani: Fahri Balliu do të jetë zevëndëspresident!

Qeshni që të mos qani Ilir Meta pritet që të kërkojë ndryshime të thella kushtetuese. Një nga kushtet kryesore që i vendosi Edi Ramës përpara...
Haxhi me paratë e popullit

Haxhi me paratë e popullit

Rroftë e qoftë sa malet Haxhi Bujar Nishani! E Poshtë sa malet unë, mosbesuesi i përjetshëm se Shqipëria do të bëhet me njerëz të...
Video/ “Ik o mos na ça b***ën”: Çfarë nuk u pa në prapaskenë me Edi Ramën dhe Ylli Rakipin, ndërsa jepeshin reklamat…

Video/ “Ik o mos na ça b***ën”: Çfarë nuk u pa në prapaskenë me...

Debati i kësaj së enjte mes kryeministrit Edi Rama dhe Ylli Rakipit, ka qenë më i ndjekuri dhe i komentuari i kohëve të fundit. Jo...
Letër drejtuar Ismail Qemalit: Ismail Bej në shtetin që na le ti, kush i jep 5 mijë lekë policit shkon burg, e kush vjedh nja 400-500 milion euro harton reformën në drejtësi

Letër drejtuar Ismail Qemalit: Ismail Bej në shtetin që na le ti, kush i...

U bene plot 105 vite qe nga dita qe ti me bashkepunetoret e tu, me ne fund bete te mundur qe te ishim ne...
Spiten Prulli: Një tufë maskarenjsh duan të prishin Ramën me Metën

Spiten Prulli: Një tufë maskarenjsh duan të prishin Ramën me Metën

Gazeta e Nikoll Lesit shkruan se disa gazetarë maskarenj, të nxitur nga një biznesmen miliarder, duan të prishin Ramën me Metën. “Dje në parlament Edi...
E ardhmja e LSI kalon nëpër çadër

E ardhmja e LSI kalon nëpër çadër

Duket se çadra do ketë impakt të gjatë në marrëdhëniet PD LSI, edhe pas mbylljes së saj, pasi çadra në vetvete këtë pati synim,...
Video/ “Kaubojsi” në Kuvend: Kërkoj të mbahet një mut heshtje...

Video/ “Kaubojsi” në Kuvend: Kërkoj të mbahet një mut heshtje…

Deputeti Eduart Ndocaj në një nga seancat plenare në Kuvend është emocionuar. Bëhet fjalë për seancën ku u nderua nipi i Dom Nikolle Kaçorrit. Ai në...
Ngjalat notojnë edhe mbrapsht dhe nuk kanë testikuj

Ngjalat notojnë edhe mbrapsht dhe nuk kanë testikuj

Ngjala është një peshk i gjatë, shumë i gjatë, 2 deri në 3 metra.  Por ka edhe ngjala të shkurtra që shkojnë deri në...
Basha fle në Trump hotel në D.C., takohet me ambasadorin rus në Amerikë, ha darkën e Kryepeshkopit po nuk qullos asgjë

Basha fle në Trump hotel në D.C., takohet me ambasadorin rus në Amerikë, ha...

  1 mijë dollarë nata, dy netë në hotelin super luksoz Trump në Washington D.C., ndërsa militantët e tij "mileshin" në çadër. Basha ka shpresuar...
Lista e negociuar e LSI për zgjedhjet e 2017 në qarkun e Shkodrës

Lista e negociuar e LSI për zgjedhjet e 2017 në qarkun e Shkodrës

  Lista: Filip Vila Agron Çela Feleke Kasemi (një individ i papërcaktuar ende nga fisi Bushati, ngaqë 1 Bushat duhet ta ketë çdo parti) Tomë...
Parodia e re: Jam me LSI, do bëjmë party në Skrapar

Parodia e re: Jam me LSI, do bëjmë party në Skrapar

Lëvizja Socialiste për Integrim stigmatizohet shpesh në publik si një parti klienteliste, që qëndron vazhdimisht në pushtet, sa me PD-në sa me PS-në dhe...
Kryeministri Rama hap televizionin e tij, e quan “ERTV”

Kryeministri Rama hap televizionin e tij, e quan “ERTV”

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur prej disa kohësh të komunikojë ndryshe me qytetarët, por tashmë ka edhe një kanal televiziv të tijin. Pas akuzave...

MOTI SOT

Tirana
scattered clouds
26 ° C
26 °
26 °
50%
2.1kmh
40%
Wed
21 °
Thu
15 °
Fri
20 °
Sat
20 °
Sun
21 °

KEMBIMI VALUTOR