Horoskopi nga Paolo Fox: E martë 24 Tetor 2017

Horoskopi nga Paolo Fox: E enjte 26 Tetor 2017

Dashi

Situate sa vjen e përmirësohet çdo ditë e më shumë duke patur më shumë rezultat për këtë shenjë. Mund të themi se e mërkura dhe e enjtja do të jenë ditë me më pak energji. Keni nevojë për më shumë reflektim. Prej ditësh ke idenë se po bën një hap para dy mbrapa dhe kjo nuk është per fajin tënd. Është një periudhë që duhet të sistemosh jetën tënde dhe të shikosh nëse disa rrugë janë ende të përshkrueshme,kështu që ndoshta do të duhet dhe edhe të ndërrosh rrugë. Përqëndrohu në fundjavë për të rekuperuar.

Demi

Këto ditë po reflektoni rolin tënd në punë dhe në familje, dhe ka mundësi që të kesh nevojë për ndihmë. Shenja juaj ështe shenjë  toke shumë e fortë. Në këtë moment po pyet veten nëse ke ndonjë person ku mund të mbështetesh . Problemi është se ti nuk kërkon këshilla pasi je shumë krenar dhe tani ke nevojë që të shohësh se dikush po vë në dukje për gjërat që ke bërë në të kaluarën. Ndoshta rreth teje janë persona që nuk kuptojnë nevojat tua ose problemet personale dhe ato të punës të kanë stresuar shumë . Lajme të mira në ditët në vazhdim.

Binjakët

Do të keni shumë tensione ditën e sotme ,pasi do të jetë një person që të vijë të diskutojë me ty. Ka një person që ditën e sotme mund të të bëjë të humbësh durimin. Kur kemi pozicione yjesh kontradiktore unë them gjithmonë që është më mirë që nesër ti lësh gjërat të rrjedhin vetë. Mundohu të gjesh karrikimin e duhur për të të thënë gjërat që mendon. Fundjava do të jetë shumë e mirë.

Gaforrja

Gjendja juaj e përgjithshme paraqitet shumë e mirë përsa i përket punës dhe formës fizike. Për shembull nëse deri tani kishe një person nëpër këmbe që ju shqetësonte tani punon më qetë. Tani po punon pa sikletet e zakonshme por je akoma  I lodhur. Nga sonte deri të enjten do të kesh një rënie fizike vetëm sepse ke punuar shumë. Në dashuri nëse dashuron një person që nuk të don po aq ose je larg fizikisht nuk ëshë aq rastësi. Rekuperimi do të nisë nga Nëntori dhe deri atëherë duhet ë kesh kujdes të mos bësh konfliktuale dhe historitë pa problem.Zemrat e vetmuara akoma po kërkojnë zgjidhjen e duhur.

Virgjëresha

Duhet t’ju kujtoj të gjithëve që keni akoma komplikime përsa i përket raporteve me të tjerët. Edhe nëse keni një histori dashurie konstante ndoshta jeni larg fizikisht me njëri tjetrin. Mund të them se ke shumë përgjigjësi në pune e nuk dua se dikush prej jush mund të jetë I detyruar të bëjë gjërat që nuk don ti bëjë. Ndoshta dikush prej jush ka marrë një post të ri dhe nuk i pëlqen . Do të kesh disa debate me klientë ose me personat që I ke afër. Përsa i përket jetës sentimentale , dikush do të nisë një  histori të re ,ose do të jetë i vënë në provë deri në fund të tetorit. Në Nëntor do të vendoset fati I një lidhje .

Peshorja

Ata që kanë kohë që duan të shesin apo të blejnë diçka mund të kenë besim në dy javët që do vijnë. Dhe ata që kohët e fundit kanë pasur vëshirësi në dashuri tani mund të rekuperojnë. Kjo periudhë rizgjon ndjenjat dhe nuk befasohem nëse do t’ju shoh të dashuruar ,ndashta edhe me një lidhje të dyfishtë. Ke një rritje emotive konstante ,dhe nje evolucion përsa I përket ndjenjave. Nga e premtja dhe e shtuna marrdhëniet në çift janë më frytdhënëse ,ndërsa të mërkurën dhe të enjten do të jenë ditë më të lodhshme.

Akrepi

Diferenca më e madhe me të kaluarën është se je më shumë I motivuar për të reaguar.Dhe kjo është gjë e mirë pasi ju kam parasysh në pranverë kur ishit shumë I pa forcë. Me diellin,Venusin dhe Mërkurin do të kesh më shumë hapësirë ,pasi mund idetë do të jenë të pa numërta dhe mund të kesh një konfirmim në punë apo dhe para. Deri të premten do të kemi një qiell të bukur edhe përsa I përket dashurisë ,do të kesh zgjedhje për të bërë për sa I përket kësaj të fundit.

Shigjetari

Këtë të martë do të kesh shume forcë dhe mbi të gjitha dëshirë të madhe për të sqaruar një padrejtësi që ju kanë bërë. Për shembull me shenjën e peshores mund të marrësh dicka më shumë. Ke nevojë për persona pozitivë në krah. Nga e enjtja deri të dielën do të rekuperosh në fushën e ndjenjave. Venusi dhe Marsi janë në favor: përsa i përket formës fizike dikush prej jush mund të pak I lodhur ose të mungon  një udhëtim. Ja përse të kujtoj gjithmonë të gjithëve të rekuperosh.

Bricjapi

Kur vendos të bësh diçka urren që personat të fillojnë të vejnë në dyshim idetë tuaja dhe mbi të gjitha kur bëhet fjalë për familjen dhe shtëpinë. Ka mundësi që brenda të enjtes do të mund të ndihmosh një person që nuk ka qenë mirë ,ose të japësh më hapësirë jetës familjare dhe asaj afektive. Për sa I përket punës ke një siklet që e mban Brenda I cili mund të identifikohet si kalimtar. Kështu ju ftoj të jeni I qetë dhe I fortë pasi kjo është një periudhë e rëndësishme dhe do të jetë edhe më shumë në vitin 2018.

Ujori

Është një periudhë ku tip o bën propozime apo skperimentime që I perkasin si punës dhe dashurisë. NUk përjashtoj mundësinë që dikush prej jush po jeton një dashuri të re apo një bashkëjetesë. Në të gjitha situatat ju ndodheni në mes të një dëshire për të pasur një vision më të qartë për dashurinë dhe nga ana tjetër një miks ndjesish mes frikës dhe mërzise , pasi për ty nuk ka ndjesi më të keqe sesa të ndjesh se po përserit të njëjtat gjëra.

Peshqit

Kjo është një një ditë pak e ekuilibruar, ndoshta dhe se ke shumë gjëra për të bërë dhe je I impenjuar në shumë vende. Përveç kësaj nëse ke pak kohë që ke ndryshuar referenca duhet të kujtosh se përpara dhjetorit-janarit nuk do të pranohen. Ose thjesht duhet të presësh përpara se këto ide të zëvendësohen. Por e shoh këtë pozicion yjesh të favorshëm për ta që kanë qenë keq dhe duan të rekuperojnë. Sa herë ju kam thënë në muajt e fundit se ju keni ndryshuar referencat. Ndoshta dikush më përpara është izoluar dhe tani po rikthehet sërisht duke e kuruar veten me kura dhe terapi. Nëse ndiheshe keq në fillimin e shtatorit ,tani kemi krejt një tjetër atmosferë.


Loading...

Loading...
Loading...

more recommended stories