“Au fil du temps", muajin e ardhshëm në Tiranë
Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 15 [name] => Kulture [slug] => kulture [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 15 [taxonomy] => category [description] => Kulture [parent] => 0 [count] => 594 [filter] => raw [cat_ID] => 15 [category_count] => 594 [category_description] => Kulture [cat_name] => Kulture [category_nicename] => kulture [category_parent] => 0 ) )
 • Kulture
 • “Au fil du temps”, muajin e ardhshëm në Tiranë

  Do të hapet për publikun nga e enjtja e 21 dhjetori 2017 deri të martën.

  Zbulohen 100 objektet e vjedhura ​të ikonës së Rock-ut John Lennon
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 15 [name] => Kulture [slug] => kulture [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 15 [taxonomy] => category [description] => Kulture [parent] => 0 [count] => 594 [filter] => raw [cat_ID] => 15 [category_count] => 594 [category_description] => Kulture [cat_name] => Kulture [category_nicename] => kulture [category_parent] => 0 ) )
 • Kulture
 • Zbulohen 100 objektet e vjedhura ​të ikonës së Rock-ut John Lennon

  Janë gjetur në Gjermani sendet personale të John Lennon, ikonës së grupit të famshëm rock.

  Ndahen çmimet Giffoni, emri i djalit të ndjerë të Visar Zhitit kthehet në trofe
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 15 [name] => Kulture [slug] => kulture [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 15 [taxonomy] => category [description] => Kulture [parent] => 0 [count] => 594 [filter] => raw [cat_ID] => 15 [category_count] => 594 [category_description] => Kulture [cat_name] => Kulture [category_nicename] => kulture [category_parent] => 0 ) )
 • Kulture
 • Ndahen çmimet Giffoni, emri i djalit të ndjerë të Visar Zhitit kthehet në trofe

  Atjon Zhiti humbi jetën, djali i poetit dhe ish-ministrit të Kulturës Visar Zhiti humbi jetën.

  Izraelitët befasohen në Theth: Natyra magjike shqiptare
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 15 [name] => Kulture [slug] => kulture [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 15 [taxonomy] => category [description] => Kulture [parent] => 0 [count] => 594 [filter] => raw [cat_ID] => 15 [category_count] => 594 [category_description] => Kulture [cat_name] => Kulture [category_nicename] => kulture [category_parent] => 0 ) )
 • Kulture
 • Izraelitët befasohen në Theth: Natyra magjike shqiptare

  Një grup gazetarësh izraelitë kanë realizuar së fundmi një reportazh në fshatin turistik të Thethit..

  Loreta Berhami: Në panair interes për autorë me peshë dhe vepra të vlefshme
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 15 [name] => Kulture [slug] => kulture [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 15 [taxonomy] => category [description] => Kulture [parent] => 0 [count] => 594 [filter] => raw [cat_ID] => 15 [category_count] => 594 [category_description] => Kulture [cat_name] => Kulture [category_nicename] => kulture [category_parent] => 0 ) )
 • Kulture
 • Loreta Berhami: Në panair, interes për autorë me peshë dhe vepra të vlefshme

  Panairi i librit  2017 i zhvilluar përgjatë datave 15, 16,17,18,19 këte vit ndryshe nga vitet.

  Shkodra nuk harron, përkujton legjendën e humorit Paulin Selimin
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 15 [name] => Kulture [slug] => kulture [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 15 [taxonomy] => category [description] => Kulture [parent] => 0 [count] => 594 [filter] => raw [cat_ID] => 15 [category_count] => 594 [category_description] => Kulture [cat_name] => Kulture [category_nicename] => kulture [category_parent] => 0 ) )
 • Kulture
 • Shkodra nuk harron, përkujton legjendën e humorit Paulin Selimin

  Qyteti i Shkodrës ka përkujtuar në 70 vjetorin e lindjes shkrimtarin e satirës dhe të.

  Vehbi Bala, një zë i veçantë dhe gjithëpërfshirës
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 15 [name] => Kulture [slug] => kulture [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 15 [taxonomy] => category [description] => Kulture [parent] => 0 [count] => 594 [filter] => raw [cat_ID] => 15 [category_count] => 594 [category_description] => Kulture [cat_name] => Kulture [category_nicename] => kulture [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 291 [name] => Letërsi [slug] => letersi [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 291 [taxonomy] => category [description] => Letërsi [parent] => 15 [count] => 103 [filter] => raw [cat_ID] => 291 [category_count] => 103 [category_description] => Letërsi [cat_name] => Letërsi [category_nicename] => letersi [category_parent] => 15 ) )
 • Kulture
 • Letërsi
 • Vehbi Bala, një zë i veçantë dhe gjithëpërfshirës

   Nga Skënder Temali Nuk qenka dhe aq e lehtë të shkruash për një njeri me.

  Dëshpërim shpirti i poetit Lefter Çipa për kompozitorin Aleksandër Lalo
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 15 [name] => Kulture [slug] => kulture [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 15 [taxonomy] => category [description] => Kulture [parent] => 0 [count] => 594 [filter] => raw [cat_ID] => 15 [category_count] => 594 [category_description] => Kulture [cat_name] => Kulture [category_nicename] => kulture [category_parent] => 0 ) )
 • Kulture
 • Dëshpërim shpirti i poetit Lefter Çipa për kompozitorin Aleksandër Lalo

  Me fjalë prekëse poeti Lefter Çipa shpreh pikëllimin për ndarjen nga jeta të mikut të.

  Ajola Xoxa dhe Miriam Cani shkrijnë talentin në realizimin e projektit 'Meteor'
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 15 [name] => Kulture [slug] => kulture [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 15 [taxonomy] => category [description] => Kulture [parent] => 0 [count] => 594 [filter] => raw [cat_ID] => 15 [category_count] => 594 [category_description] => Kulture [cat_name] => Kulture [category_nicename] => kulture [category_parent] => 0 ) )
 • Kulture
 • Ajola Xoxa dhe Miriam Cani shkrijnë talentin në realizimin e projektit ‘Meteor’

  ​Bashkëshortja e kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj dha lajmin e bukur disa kohë më parë.

  Çmimet Kult/ Performanca e fundit e Aleksandër Lalos. Improvizoi një këngë fëmijerie, peng i mbetur që nuk u këndua në skenë
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 15 [name] => Kulture [slug] => kulture [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 15 [taxonomy] => category [description] => Kulture [parent] => 0 [count] => 594 [filter] => raw [cat_ID] => 15 [category_count] => 594 [category_description] => Kulture [cat_name] => Kulture [category_nicename] => kulture [category_parent] => 0 ) )
 • Kulture
 • Çmimet Kult/ Performanca e fundit e Aleksandër Lalos. Improvizoi një këngë fëmijërie, peng i mbetur që nuk u këndua në skenë

  Artisti i madh Aleksandër Lalo ndërroi jetë papritur nga një atak kardiak diten e diele. Sot,.

  "Eshtrat vijnë vonë", drama kosovare në Teatrin Kombëtar
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 15 [name] => Kulture [slug] => kulture [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 15 [taxonomy] => category [description] => Kulture [parent] => 0 [count] => 594 [filter] => raw [cat_ID] => 15 [category_count] => 594 [category_description] => Kulture [cat_name] => Kulture [category_nicename] => kulture [category_parent] => 0 ) )
 • Kulture
 • “Eshtrat vijnë vonë”, drama kosovare në Teatrin Kombëtar

  Drama “Eshtrat vijnë vonë” e Teatrit Kombëtar të Kosovës, me autor Teki Dervishin, është ngjitur.

  Ndahet nga jeta aktori në moshën 91 vjeçare
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 15 [name] => Kulture [slug] => kulture [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 15 [taxonomy] => category [description] => Kulture [parent] => 0 [count] => 594 [filter] => raw [cat_ID] => 15 [category_count] => 594 [category_description] => Kulture [cat_name] => Kulture [category_nicename] => kulture [category_parent] => 0 ) )
 • Kulture
 • Ndahet nga jeta aktori në moshën 91 vjeçare

  Ndahet nga jeta në moshë 91 vjecare aktori i teatrit dhe ekranit, Earle Hyman. Hyman.

  Autorja e re Adela Çaushllari/ Mesazhi që dua t’u jap të rinjve me librin “Anabela”
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 15 [name] => Kulture [slug] => kulture [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 15 [taxonomy] => category [description] => Kulture [parent] => 0 [count] => 594 [filter] => raw [cat_ID] => 15 [category_count] => 594 [category_description] => Kulture [cat_name] => Kulture [category_nicename] => kulture [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 291 [name] => Letërsi [slug] => letersi [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 291 [taxonomy] => category [description] => Letërsi [parent] => 15 [count] => 103 [filter] => raw [cat_ID] => 291 [category_count] => 103 [category_description] => Letërsi [cat_name] => Letërsi [category_nicename] => letersi [category_parent] => 15 ) )
 • Kulture
 • Letërsi
 • Autorja e re Adela Çaushllari/ Mesazhi që dua t’u jap të rinjve me librin “Anabela”

  Në panairin e 20-të të Librit pohohet me zë, nga autorë e botues, se krizes.

  Bie numri i blerjeve të librave dhe botimeve të reja, shitësit apel: Lexoni, mos bëni foto
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 15 [name] => Kulture [slug] => kulture [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 15 [taxonomy] => category [description] => Kulture [parent] => 0 [count] => 594 [filter] => raw [cat_ID] => 15 [category_count] => 594 [category_description] => Kulture [cat_name] => Kulture [category_nicename] => kulture [category_parent] => 0 ) )
 • Kulture
 • Bie numri i blerjeve të librave dhe botimeve të reja, shitësit apel: Lexoni, mos bëni foto

  Në vitin e 20-të të Panairit të Librit numri i shtëpive botuese duket të jetë.

  Elton Deda: Mos harro të punosh me engjëjt atje ku u nise mbrëmë
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 15 [name] => Kulture [slug] => kulture [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 15 [taxonomy] => category [description] => Kulture [parent] => 0 [count] => 594 [filter] => raw [cat_ID] => 15 [category_count] => 594 [category_description] => Kulture [cat_name] => Kulture [category_nicename] => kulture [category_parent] => 0 ) )
 • Kulture
 • Elton Deda: Mos harro të punosh me engjëjt atje ku u nise mbrëmë

  Kantautori Elton Deda nuk kishte si të mos shkruante një dedikim për mikun e tij,.

  Lasgushi, Emanuel Kanti dhe Eminescu
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 1321 [name] => BLOGU [slug] => blogu [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 1321 [taxonomy] => category [description] => BLOGU [parent] => 0 [count] => 1952 [filter] => raw [cat_ID] => 1321 [category_count] => 1952 [category_description] => BLOGU [cat_name] => BLOGU [category_nicename] => blogu [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 15 [name] => Kulture [slug] => kulture [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 15 [taxonomy] => category [description] => Kulture [parent] => 0 [count] => 594 [filter] => raw [cat_ID] => 15 [category_count] => 594 [category_description] => Kulture [cat_name] => Kulture [category_nicename] => kulture [category_parent] => 0 ) [2] => WP_Term Object ( [term_id] => 291 [name] => Letërsi [slug] => letersi [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 291 [taxonomy] => category [description] => Letërsi [parent] => 15 [count] => 103 [filter] => raw [cat_ID] => 291 [category_count] => 103 [category_description] => Letërsi [cat_name] => Letërsi [category_nicename] => letersi [category_parent] => 15 ) )
 • BLOGU
 • Kulture
 • Letërsi
 • Lasgushi, Emanuel Kanti dhe Eminescu

  Nga libri studimor “Lasgushi i panjohur” i Moikom Zeqos i Shtepise Botuese “Erik”, 2017)  Moikom.

  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 10 [name] => Aktualitet [slug] => aktualitet [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 10 [taxonomy] => category [description] => Aktualitet [parent] => 0 [count] => 8720 [filter] => raw [cat_ID] => 10 [category_count] => 8720 [category_description] => Aktualitet [cat_name] => Aktualitet [category_nicename] => aktualitet [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 15 [name] => Kulture [slug] => kulture [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 15 [taxonomy] => category [description] => Kulture [parent] => 0 [count] => 594 [filter] => raw [cat_ID] => 15 [category_count] => 594 [category_description] => Kulture [cat_name] => Kulture [category_nicename] => kulture [category_parent] => 0 ) [2] => WP_Term Object ( [term_id] => 17677 [name] => Lajmet e Fundit [slug] => lajmet-e-fundit [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 17677 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 1368 [filter] => raw [cat_ID] => 17677 [category_count] => 1368 [category_description] => [cat_name] => Lajmet e Fundit [category_nicename] => lajmet-e-fundit [category_parent] => 0 ) )
 • Aktualitet
 • Kulture
 • Lajmet e Fundit
 • Rama: Lalo, poeti i tastierës u nda nga jeta duke lënë pas një pemë të bukur mbushur plot me cicërima

  Kryeministri i vendit, Edi Rama ka shkruar në facebook për kompozitori e njohur shqiptar, i.

  Artistët flasin për Aleksandër Lalo: Do mbetet i pavdekshëm, la pas shumë vepra për të cilat do të mbahet mend gjithmonë
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 10 [name] => Aktualitet [slug] => aktualitet [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 10 [taxonomy] => category [description] => Aktualitet [parent] => 0 [count] => 8720 [filter] => raw [cat_ID] => 10 [category_count] => 8720 [category_description] => Aktualitet [cat_name] => Aktualitet [category_nicename] => aktualitet [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 19 [name] => Kryesoret [slug] => kyesoret [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 19 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 5218 [filter] => raw [cat_ID] => 19 [category_count] => 5218 [category_description] => [cat_name] => Kryesoret [category_nicename] => kyesoret [category_parent] => 0 ) [2] => WP_Term Object ( [term_id] => 15 [name] => Kulture [slug] => kulture [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 15 [taxonomy] => category [description] => Kulture [parent] => 0 [count] => 594 [filter] => raw [cat_ID] => 15 [category_count] => 594 [category_description] => Kulture [cat_name] => Kulture [category_nicename] => kulture [category_parent] => 0 ) [3] => WP_Term Object ( [term_id] => 17677 [name] => Lajmet e Fundit [slug] => lajmet-e-fundit [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 17677 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 1368 [filter] => raw [cat_ID] => 17677 [category_count] => 1368 [category_description] => [cat_name] => Lajmet e Fundit [category_nicename] => lajmet-e-fundit [category_parent] => 0 ) [4] => WP_Term Object ( [term_id] => 17033 [name] => Lajmi i Ditës [slug] => lajmi-i-dites [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 17033 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 26 [filter] => raw [cat_ID] => 17033 [category_count] => 26 [category_description] => [cat_name] => Lajmi i Ditës [category_nicename] => lajmi-i-dites [category_parent] => 0 ) )
 • Aktualitet
 • Kryesoret
 • Kulture
 • Lajmet e Fundit
 • Lajmi i Ditës
 • Artistët flasin për Aleksandër Lalo: Do mbetet i pavdekshëm, la pas shumë vepra për të cilat do të mbahet mend gjithmonë

  Kompozitorit të njohur shqiptar, i cili humbi jetën mbrëmjen e djeshme, Aleksandër Lalo po i.

  Dokument/ “Varje për dy, pushkatim për tre të tjerët”, zbardhet dekreti i ekzekutimit të 5 inxhinierëve në Maliq
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 1277 [name] => Featured [slug] => featured [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 1277 [taxonomy] => category [description] => Featured [parent] => 0 [count] => 2403 [filter] => raw [cat_ID] => 1277 [category_count] => 2403 [category_description] => Featured [cat_name] => Featured [category_nicename] => featured [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 1319 [name] => Histori [slug] => histori [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 1319 [taxonomy] => category [description] => Histori [parent] => 15 [count] => 240 [filter] => raw [cat_ID] => 1319 [category_count] => 240 [category_description] => Histori [cat_name] => Histori [category_nicename] => histori [category_parent] => 15 ) [2] => WP_Term Object ( [term_id] => 19 [name] => Kryesoret [slug] => kyesoret [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 19 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 5218 [filter] => raw [cat_ID] => 19 [category_count] => 5218 [category_description] => [cat_name] => Kryesoret [category_nicename] => kyesoret [category_parent] => 0 ) )
 • Featured
 • Histori
 • Kryesoret
 • Dokument/ “Varje për dy, pushkatim për tre të tjerët”, zbardhet dekreti i ekzekutimit të 5 inxhinierëve në Maliq

  Ish-drejtori i arkivës në Ministrinë e Brendshme dhe historiani Kastriot Dervishi ka publikuar dokumentin e.

  Video/ “Ky ishte fjalimi im. Tani ika se do bëj drekën”
  Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 15 [name] => Kulture [slug] => kulture [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 15 [taxonomy] => category [description] => Kulture [parent] => 0 [count] => 594 [filter] => raw [cat_ID] => 15 [category_count] => 594 [category_description] => Kulture [cat_name] => Kulture [category_nicename] => kulture [category_parent] => 0 ) )
 • Kulture
 • Video/ “Ky ishte fjalimi im. Tani ika se do bëj drekën”

  Aleksandër Lalo nuk ishte vetëm një kompozitor i talentuar. Ai ishte dhe një personazh interesant..