29 C
Tirana, Albania
Friday, June 23, 2017
Ilir Meta kërcënon Lulzim Bashën: akuza për tradhëti, i kërkon t’i kthehet paktit të fshehtë të çadrës

Ilir Meta kërcënon Lulzim Bashën: akuza për tradhëti, i kërkon t’i kthehet paktit të...

Ish-kryetari i LSI, Ilir Meta, ka lëshuar dje kërcënime në drejtim të kryeministrit Edi Rama, por dhe në drejtim të kreut të PD, Lulzim...
Intervista e plotë te "Zëri i Amerikës", Edi Rama: Çfarë borxhi i ka ky vend Ilir Metës, që i ka dhënë gjithçka? LSI është kapitull i mbyllur!

Intervista e plotë te “Zëri i Amerikës”, Edi Rama: Çfarë borxhi i ka ky...

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për “Zërin e Amerikës”. Ai komentoi ndër të tjera koalicionin e munguar PS-LSI në këto zgjedhje, si dhe...
Financial Times: Ilir Meta pengoi Edi Ramën dhe reformën në drejtësi. Nëse zgjedhjet shkojnë mirë, Shqipëria mund t’i bashkohet BE-së brenda vitit 2022

Financial Times: Ilir Meta pengoi Edi Ramën dhe reformën në drejtësi. Nëse zgjedhjet shkojnë...

Gazeta prestigjioze Financial Times, ka përgatitur një reportazh për Shqipërinë përpara zgjedhjeve të 25 qershorit. Gazetarja Kerin Hope shkruan se zgjedhjet zhvillohen ndërkohë që ndërkombëtarët...
“Atvrasja”/ Basha kundër Berishës për aferat e Shkelzenit: Të huajt e dinë se ku ndodhen paratë e CEZ-it. Do t’i kthejmë

“Atvrasja”/ Basha kundër Berishës për aferat e Shkelzenit: Të huajt e dinë se ku...

Kreu i PD-­së, Lulzim Basha tha sot në “Top Story” në Top­ Channel se ai do të bëjë marrëveshje me Interpolin për kthimin e...
Edi Rama: Dera e mbyllur për LSI, e hapur për PD

Edi Rama: Dera e mbyllur për LSI, e hapur për PD

Kryeministri Edi Rama ka përjashtuar mundësinë e një koalicioni te ri me Lëvizjen Socialiste për Integrim, por ka lënë të hapur një pakt paszgjedhor...
Ilir Meta shantazhon Lefter Kokën me një vidio ku ministri është filmuar në një aferë erotike në zyrë me vajzën e shokut të ngushtë ish-futbollist

Ilir Meta shantazhon Lefter Kokën me një vidio ku ministri është filmuar në një...

Ministrat e LSI kanë qënë gjithnjë nën kontrollin e fortë të Ilir Metës. “Pamfleti.com” ka shkruajtur kohë më parë se shumë nga ministrat dhe...
"Bomba" e Tahirit, ja plas në fytyrë Metës: Mbaji zarfat, do të zhdukim me vota!

“Bomba” e Tahirit, ja plas në fytyrë Metës: Mbaji zarfat, do të zhdukim me...

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka dhënë një mesazh të fortë ndaj presidentit të zgjedhur Ilir Meta. Në reagimin e tij pas akuzave nga...
Spartak Ngjela: "Amerika iu ka premtuar shqiptarëve Reformën në Drejtësi"

Spartak Ngjela: “Amerika iu ka premtuar shqiptarëve Reformën në Drejtësi”

Nga Spartak Ngjela/ Erdhi çasti kur gjithkush që di të mendojë mëvetësisht mund të pyesë: Pse gjithë ky interesim i politikës amerikane të rangjeve të larta...
Presidenti ka "luajtur nga fiqiri", sërish thirrje shqiptarëve për rebelim të armatosur: T’u rrëmbehen armët qenve

Presidenti ka “luajtur nga fiqiri”, sërish thirrje shqiptarëve për rebelim të armatosur: T’u rrëmbehen...

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta, ka deklaruar dje se nuk do të ketë më kurrë bashkëpunim me Edi Ramën. Në studion e “Opinion” të...
Edi Rama nga Durrësi në sulm frontal kundër LSI: Në 25 Qershor do të çlirojmë portin e Durrësit që është kthyer në folenë e “tepsisë së pushtetit”

Edi Rama nga Durrësi në sulm frontal kundër LSI: Në 25 Qershor do të...

Durrës:­Kryeministri Edi Rama ka sulmuar sërish LSI­në gjatë mitingut përmbyllës të fushatës në qytetin bregdetar. Rama duke u ndalur te reforma në administratë, u...
Ish Ministri i Ekonomisë Nasip Naço u dha italianëve në pronësi Pallatin e Kulturës, si u grabit pasuria e shtetit në mes të Tiranës e kush përfitoi

Ish Ministri i Ekonomisë Nasip Naço u dha italianëve në pronësi Pallatin e Kulturës,...

  Ish-Ministri i Ekonomisë gjatë qeverisjes së Berishës, përfaqësues i LSI Nasip Naço nuk ka qëndruar duarkryq gjatë qeverimit të tij. Madje ai, në kuadër...
“Fondi Besa” i Ilir Metës kërcënon punonjësit: Votoni për LSI dhe fotografoni votën ta shohim, ndryshe të hënën ikni në shtëpi të gjithë

“Fondi Besa” i Ilir Metës kërcënon punonjësit: Votoni për LSI dhe fotografoni votën ta...

  Duke qënë se dy partitë e mëdha ia kanë “prerë biletën” LSI për të qënë në opozitë, nuk kishte si të ndoshte ndryshe, pasi...
I "vdekuri" politik Dritan Prifti mbështetje e hienës Tom Doshi që të vrasin Partinë Socialiste të Shkodrës

I “vdekuri” politik Dritan Prifti mbështetje e hienës Tom Doshi që të vrasin Partinë...

Njeriu "i vdekur" politikisht bën diversionin e radhës me Tom Doshin. Ish-ministri i Energjetikës në kohën e qeverisjes Berisha si përfaqësues i LSI, Dritan...
Luan Rama, nga hajdut ordiner si “begs” apo student në Shkodër, në ministër me kallash në dorë për të vrarë, por që “s’di me e lyp”. Tani shet moral te LSI

Luan Rama, nga hajdut ordiner si “begs” apo student në Shkodër, në ministër me...

  Luan Rama, numri dy i LSI të Ilir Metës gjithnjë ka qënë në mesopolitikën shqiptare. I gatshëm për të përfituar në momentin më të...
Pas vetingut nis lufta ndaj politikanëve të korruptuar, më 1 shtator fillon ngritja e SPAK, ekspertë nga SHBA në Tiranë për arrestime VIP

Pas vetingut nis lufta ndaj politikanëve të korruptuar, më 1 shtator fillon ngritja e...

Reforma në drejtësi shumë shpejt pritet të shtrihet edhe në radhët e politikës shqiptare. Të shtunën, Kuvendi përzgjodhi 27 kandidatët e komisioneve të vetingut,...
Edi Rama: Kapitull i mbyllur, s’ka shans të bëjmë koalicion me LSI. PS dhe shqiptarët nuk i kanë asnjë borxh Ilir Metës

Edi Rama: Kapitull i mbyllur, s’ka shans të bëjmë koalicion me LSI. PS dhe...

Vetem 5 ditë para zgjedhjeve, Edi Rama i mbylli derën përfundimisht LSI. Nga studio e Ora News, kryeministri tha se kapitulli i koalicionit me...
Udhëheqësi malor Ilir Meta, i këshilluar nga “Gebelsi” i tij, Fahri Balliu, po i thur lavde shumë rinisë, duke tentuar t’a përdorë atë si Hitleri SA-të

Udhëheqësi malor Ilir Meta, i këshilluar nga “Gebelsi” i tij, Fahri Balliu, po i...

Basha është kryefidani i fidanishtes së Argitës, i mbjellë në Kosovë prej saj, dhe katapultuar po prej saj në krye të KOP-it, për llogari...
Izet Haxhia: Shkëlzeni pagoi tropojanin e drogës për të më gjetur; një tjetër tropojan, Seit Dollapi, ish- drejtori i OSHE, sponsorizoi çadrën e "lirisë"

Izet Haxhia: Shkëlzeni pagoi tropojanin e drogës për të më gjetur; një tjetër tropojan,...

Ish- trupëroja i Sali Berishës, Izet Haxhia, ka akuzuar Shkëlzen Berishën si të lidhur me trafikantë tropojanë të drogës dhe që ka pasur lidhje...

Fotot-Kandidati i Ilir Metës për deputet në Durrës Flamur Gjuzi ka dhënë leje legalizimi...

Zbardhen një nga një bëmat e kandidatit të Ilir Metës për deputet në qarkun e Durrësit, i cili për afër 4 vite ka mbajtur...
Spartak Ngjela: Amerika ka angazhuar ekspertët e ekselencës për hetimin e klasës politike shqiptare. Vijnë pas zgjedhjeve

Spartak Ngjela: Amerika ka angazhuar ekspertët e ekselencës për hetimin e klasës politike shqiptare....

Në çdo çështje të nxehtë kombëtare që ka të bëjë me zhvillimin kombëtar, ngrihen shumë pyetje. Zgjidhjet e krizës sonë aktuale, kanë të bëjnë domosdoshmërisht...

MOTI SOT

Tirana
clear sky
29 ° C
29 °
29 °
45%
3.6kmh
0%
Sat
30 °
Sun
31 °
Mon
30 °
Tue
31 °
Wed
32 °

KEMBIMI VALUTOR