“Lulzim Basha po pret në ferra”/ Deklarata e ashpër e Patozit për kryedemokratin: Pse nuk e krijon dot furtunën që të godas sistemin (Video)

"Lulzim Basha po pret në ferra"/ Deklarata e ashpër e Patozit për kryedemokratin: Pse nuk e krijon dot furtunën që të godas sistemin (Video)

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Patozi, në një intervistë në “ABC News”, ka kritikuar ashpër kreun e PD-së, Lulzim Bashën, duke thënë se është i paaftë të ngrejë kauza për rrëzimin e sistemit.

Patozi shprehet se Basha nuk e dëshiron rrëzimi e sistemit aktual pasi kërkon që përmes këtij sistemi t’i vijë rradha dhe të bëjë po të njëtat gjëra.

Më poshtë po sjellim intervistën e plotë të Patozit ku mes të tjerash flet për zhvillimet politike në vend, vetingun, reformë në drejtësi, çelja e negociatave si dhe zhvillimet në Partinë Demokratike.


Loading...

Loading...
Loading...