Merrjani futbollin sistemit dhe kthejani popullit! Deputeti socialist: Bashkim e bën dot?!

Merrjani futbollin sistemit dhe kthejani popullit! Deputeti socialist: Bashkim e bën dot?!

Deputeti socialist Erion Brace ka reaguar në një status në facebook për zgjedhjen e kreut të fshf.

Statusi i Erion Braces:

Merrjani Futbollin Sistemit! kthejani futbollin popullit, femijeve e te rinjve. Bashkim e ben dot? Derisa te ndodhe kjo nuk me intereson fshf.

Lexova edhe kete interviste te Bashkim Finos, pa diskutim e vleresoj angazhimin e tij per futboll te paster e te ndershem.

I besoj! Por mua me intereson Sistemi qe Duka ka krijuar. Ai nuk iken edhe nese iken Duka.

Ai eshte paligjshmeri, pandershmeri, trukim, mashtrim, tallje dhe, miliona euro te fituara, ricikluara qe po vrasin dite per dite futbollin. Ai tallet me qindra mije shqiptare qe e duan futbollin, femije qe duan te luajne futbollin e te rinj qe e luajne futbollin.

Ky Sistem qe nis ne Federate, zbret ne fushe, luhet ne baste dhe, mbrohet ne televizionin e tani-me cpo shoh, televizionet e Sistemit, duhet shkaterruar. Per te cliruar futbollin, per tja marre Sistemit e per tja kthyer popullit, femijeve e te rinjve, burrave e grave pasionante qe e ndjekin ate, si lojen me popullore ne bote.

Bashkim Fino, nese e ben kete i ke bere nje sherbim te madh, qindra mije femijeve e te rinjve-se pari, ne kete vend. Ne ane tjeter, jam i neveritur nga alibia qe po nderton

Armando Duka: politika po nderhyn ne zgjedhje! Jo vetem se nuk eshte kjo e verteta. Por mbi te gjitha sepse kjo alibi deshmon se Duka nuk po mendon fitoren, por me ligesi demtimin e Shqiperise, futbollit te saj ne Evrope e ne Bote.

Armando Duka llogarit humbjen dhe, po i flet UEFA-s e FIFA-s per politiken, qeverine qe po nderhyn ne futboll. PO KERKON NDESHKIMIN E SHQIPERISE, PASI KA SHPALLUR VETEN TE PERJETSHEM NE KRYE TE SISTEMIT TE TIJ!

E verteta eshte krejt tjeter! Armando Duka eshte zgjedhur kater here president i FSHF me nderhyrjen dhe mbeshtetjen e drejtperdrejte te Partise Socialiste. Po po, e kane votuar te njejtat bashki qe vetem tani tregohen nga Armando Duka si instrumenti i politikes per te “nderhyre ne futboll”. Me urdher! Une kam qene aty dhe e di fare mire kete gje!

Kjo eshte arsyeja qe, Armando Duka nuk beri asgje as ne mandatin e pare, as ne mandatin e dyte, as ne mandatin e trete, as ne mandatin e katert, per te cliruar klubet e futbollit nga varesia e bashkive.

Bashkite ishin vote politike per te dhe ky ishte instrumenti i tij per te fituar! Por edhe nuk mund te bente me shume se kaq! Sistemi kriminal qe ka ndertuar, ka shkaterruar garen, pa gare te drejte e te ndershme nuk ka ekonomi per futbollin dhe, pa ekonomi, klubet e futbollit e vete futbolli reflektuan mjerimin e financave te bashkive.

Ky eshte mjerimi qe kemi sot! Bashkim Fino, nese e rrezon kete skeme-instrument, sic degjova, i ke kthyer ekonomine futbollit, e ke shpetuar njehere e pergjithmone! Ndaj, derisa te ndodhe kjo, nuk me intereson Federata Shqiptare e Futbollit! Po fare!

Denonco
Loading...