Mini keka me kakao

0
Mësoni si të përgatisni Mini keka
Mësoni si të përgatisni Mini keka

Mësoni si të përgatisni Mini keka duke lexuar përbërësi dhe udhezimet e recetës tonë.

Përbërësit

 • 2 veze
 • 1 gote sheqer
 • gjysme gote vaj vegjetal
 • gjysme gote qumesht
 • 1 pluhur pjekes
 • miell
 • 2-3 luge te gjelles

Lexo:

 • Kërpudha të mbushura
 • Lëngu i domates, pija e preferuar e pranverës
 • Reklama

  Vlerat ushqyese të ananasit

Përgatitja

 1. Vezët dhe sheqerin e përziejmë mire, pastaj ia shtojmë qumështin, vajin vegjetal dhe kakaon.
 2. Ndërsa miellin dhe pluhur pjekjen ia shtojmë tani dhe e përziejmë mirë të gjithë përbërësit.
 3. Glazurën e vendosim në silikonat e kekut ( silikonat i mbushim me glazure deri në midis, për shkak të fyerjes që do të behet).

JU BËFTË MIRË !!

 

PËRGJIGJU