25 C
Tirana, Albania
Tuesday, May 23, 2017
Rama dhe Basha ndërruan sallën në kryesinë e Kuvendit, kishin informacion se po përgjoheshin nga SHISH dhe biseda do kalonte live te Berisha e Meta

Rama dhe Basha ndërruan sallën në kryesinë e Kuvendit, kishin informacion se po përgjoheshin...

Një ngjarje vërtetë e pazakonte ka ndodhur gjatë negociatave të stërzgjatura deri pas mesnate mes kreut të qeverisë dhe të PS Edi Rama dhe...
Berisha-Basha protestonin në Tiranë, Meta merrej me bizneset e veta! Si e shkatërroi “Baba Likja” me guroret e mermerët, “Baba Tomorrin”

Berisha-Basha protestonin në Tiranë, Meta merrej me bizneset e veta! Si e shkatërroi “Baba...

Ndërkohë që turma qesharake e militantëve të Partisë Demokratike rrekej të mbushte, duke u përhapur sa më shumë, cepat e bulevardit “Dëshmorët e Kombit”,...
Reagimi: Ilir Meta i korruptuar në prag të dorëheqjes, destabilizon interesat politike të Amerikës

Reagimi: Ilir Meta i korruptuar në prag të dorëheqjes, destabilizon interesat politike të Amerikës

(Skandal)Presidenti më i korruptuar në botë dhe njeri­hajn dhe antishqiptar, ka artikuluar për herë të parë fjalën e duhur, fjalën dorëheqje. Normalisht emërimi i tij...
Shënim: Kujdes, snajpera të huaj mund të godasin, ka informacione për destabilizim

Shënim: Kujdes, snajpera të huaj mund të godasin, ka informacione për destabilizim

Protesta e sotme në Tiranë konsiderohet si një moment i vështirë që po kalon sot rajoni i Ballkanit në rrugën e tij të gjatë...
Ku po shkojnë 95 milion euro të Bujqësisë: Edmond Panariti, Gimi i 7%-shit të videos së “bllokut” dhe gruaja e Vangjel Tavos mund ta shpjegojnë. Dhe Suela Popa...!

Ku po shkojnë 95 milion euro të Bujqësisë: Edmond Panariti, Gimi i 7%-shit të...

“Kuçedrat” e LSI dhe të Ilir Metës thajnë burimet financiare të parashikuara për bujqësinë, duke marrë fondin e destinuar të jepet dhe për tre...
Ismail Kadare i shkruan Romana Vlahutin: Jam i tronditur.

Ismail Kadare i shkruan Romana Vlahutin: Jam i tronditur.

Shkrimtari i njohur Ismail Kadare ka shprehur tronditjen për fyerjen që i është bërë ambasadores së BE, Romana Vlahutin. Në një letër publike, Kadare shprehet...
“Raiffaisen Bank” rrjep qytetarët me tarifat e larta të shërbimit, mirëmbatjes së llogarisë së kursimit. Si mungesa e konkurrencës sjell miliona fitim për bankën

“Raiffaisen Bank” rrjep qytetarët me tarifat e larta të shërbimit, mirëmbatjes së llogarisë së...

Banka komerciale “Raiffaisen Bank” që vepron në Shqipëri ka rritur  tarifat për shërbimet bankare, ndërkohë që në vendet e tjera të BE por dhe...
Nga Shkodra letër në redaksi/ “Tentakulat” e mafias së LSI, Ilir Meta skemë vjedhjeje në të gjitha qelizat e shtetit. Ka në pronësi hotele, kazino, fabrika...

Nga Shkodra letër në redaksi/ “Tentakulat” e mafias së LSI, Ilir Meta skemë vjedhjeje...

  Një letër në redaksinë e “Pamfleti.com” tregon në mënyrë të detajuar se si funksionon LSI si një sekt mafioz që ka shtrirë tentakulat e...
SHBA-BE, presion Bashës të braktisë bojkotin e zgjedhjeve. “Joshen” aleatët e PD, sinjalin e parë e jep Mediu. Kritikët e Bashës, gati përfshirja në listat e PR

SHBA-BE, presion Bashës të braktisë bojkotin e zgjedhjeve. “Joshen” aleatët e PD, sinjalin e...

  Nuk rresht presioni pozitiv ndaj kreut të opozitës Lulzim Basha që të marrë pjesë në zgjedhje dhe t’i japë fund bojkotit të 18 qershorit...
Ambasadorët s’janë në Kuvend gjatë zgjedhjes së Ilir Metës President. Mungesë dakordësie, apo...?! Vetëm te Berisha-President më ’97 munguan

Ambasadorët s’janë në Kuvend gjatë zgjedhjes së Ilir Metës President. Mungesë dakordësie, apo…?! Vetëm...

Asnjë nga ambasadorët e vendeve më të rëndësishme të Bashkimit Evropian apo ambasadori i SHBA në Shqipëri nuk kanë qënë të pranishëm në llozhën...
Politika përdor policinë si “plaçkë” këmbimi në pazarin pozitë-opozitë dhe e vë atë nën këmbët e Lulzim Bashës.

Politika përdor policinë si “plaçkë” këmbimi në pazarin pozitë-opozitë dhe e vë atë nën...

Një akt i paprecedent ka ndodhur kur kanë mbetur më pak se dy muaj nga zgjedhjet e përgjithshme parlamentare të 18 qershorit të këtij...
Gjergj Zefi: Edi Rama ka shansin historik të nxjerrë zbuluar mafian politike dhe ta shkëpusë Shqipërinë nga influencat ruse

Gjergj Zefi: Edi Rama ka shansin historik të nxjerrë zbuluar mafian politike dhe ta...

Negociatorët janë nën presionin e madh të baronëve të krimit politik që kërkojnë garanci për mosndëshkim... Të gjithë janë fshehur pas Edi Ramës dhe me...
Basha parandjen se SHBA e BE do revokojë vizat për të, Berishën e lidershipin e PD. Shet shtëpinë në Holandë dhe i bën thirrje ambasadorit Lu: Revokoji vizën Ramës

Basha parandjen se SHBA e BE do revokojë vizat për të, Berishën e lidershipin...

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës u ka revokuar vizat kryeprokurorit Adriatik Llalla, disa prokurorëve të tjerë, gjyqtarëve deri dhe anëtarëve të Gjykatës...
Shënim: Basha mund të arrestohet në vizitën e parë jashtë vendit, për destabilitet rajonal

Shënim: Basha mund të arrestohet në vizitën e parë jashtë vendit, për destabilitet rajonal

Ashtu si çadra, dhe PD (në përgjithësi) është marrë peng e vënë në funksion të Shkëlzen Berishës, për ta shpëtuar atë nga akuzat e...
Lulzim Basha një ‘çilimi’ politik, zbardh skenarin e fshehtë të tij me Metën për rrëzimin e Ramës. Kreu i LSI politikan i pabesë, e futi dhe la në çadër

Lulzim Basha një ‘çilimi’ politik, zbardh skenarin e fshehtë të tij me Metën për...

Lulzim Basha në kulmin e zhgënjimit me kreun e LSI Ilir Meta, zbardh skenarin e përgatitur bashkë me të për të rrëzuar Edi Ramën...
Gjergj Zefi: Edi Rama nuk është një lider i fortë, është "peng" i numrave; duhet ta kishte çuar vendin në zgjedhje që në korrikun e vjetshëm; vazhdimi me LSI kompromenton PS

Gjergj Zefi: Edi Rama nuk është një lider i fortë, është “peng” i numrave;...

Editori i "Pamfleti.com" zoti Gjergj Zefi i ka dhënë një intervistë të përjavshmes së njohur "Intervista". Në këtë intervistë i bëhet një ekspoze situatës...
Berisha-Nishani-Visho Ajazi autorët e lajmit për vrasjen e Bashës: Kështu u vra edhe Azem Hajdari, “kurban” për të sjellë PD-në në pushtet

Berisha-Nishani-Visho Ajazi autorët e lajmit për vrasjen e Bashës: Kështu u vra edhe Azem...

Sali Berisha e Bujar Nishani, mbështetur nga një informacion i kreut të SHISH Visho Ajazi Lika shpërndanë në media lajmin e tentativave të një...
Dulja thërret skandal? Po thirrja "hyr në zgjedhje", është më normalja në demokraci!

Dulja thërret skandal? Po thirrja “hyr në zgjedhje”, është më normalja në demokraci!

  Ka disa orë që disa media pranë disa qarqeve pranë opozitës po thërrasin “skandal” pas një shashke të Vangjel Dules, i cili nuk se...
Ilir Meta, "hija" e Haxhi Lleshit në PS; burgosja e Nanos dhe vrasja e Azem Hajdarit. A po përgatitet sot një tjetër kurban për Korleonen e Çorovodës?

Ilir Meta, “hija” e Haxhi Lleshit në PS; burgosja e Nanos dhe vrasja e...

Më 1993, kur Nano hyri në burg, nuk ishte e qartë nga buronte forca e Ilir Metës, e djaloshit 24 vjeçar nga Çorovoda, pa...
Përmbysja e qeverisë para zgjedhjeve janë tentativat e një Grushti Shteti: Rama të fusë ushtrinë

Përmbysja e qeverisë para zgjedhjeve janë tentativat e një Grushti Shteti: Rama të fusë...

  Të arrestohet Ilir Meta për Grusht Shteti. Të shpallet gjendja e jashtëzakonshme. Skenari është edhe më i shemtuar se një grusht i zakonshëm shteti,...

MOTI SOT

Tirana
scattered clouds
26 ° C
26 °
26 °
50%
2.1kmh
40%
Wed
21 °
Thu
15 °
Fri
20 °
Sat
20 °
Sun
21 °

KEMBIMI VALUTOR