Prangat gati për politikanë të lartë/ Deklarta e fortë e Ballës: Në ditët në vijim nisin hetimet

Prangat gati për politikanë të lartë/ Deklarta e fortë e Ballës: Së shpejti nisin hetimet

Me sa duket koha për “peshqit e mëdhenj” ka ardhur. Kryetari i grupit të PS, Taulant Balla paralajmëroi se në ditët në vijim do të ketë hetime për politikanë të niveleve të larta. Deklaratat Balla i bëri gjatë takimit të Stabilizim Asociimit Shqipëri-BE që po zhvillohet në Tiranë.

Në vazhdim presim të ketë hetime për politikanë të niveleve të larta” tha Balla gjatë fjalës së tij.

Ndërsa, kryetarja e Delegacionit të Parlamentit Evropian, Monica Macovei, i ka drejtuar mesazhe të forta dhe të qarta politikës shqiptare lidhur me procesin e zgjedhjeve dhe luftën ndaj krimit e korrupsionit.

Macovei i kërkoi politikës të bashkohet për të zbatuar Reformën në Drejtësi, si dhe të nisë menjëherë ndjekjet penale për rastet e korrupsionit.


Loading...

Loading...
Loading...