Reagimi: Ilir Meta i korruptuar në prag të dorëheqjes, destabilizon interesat politike të Amerikës

Reagimi: Ilir Meta i korruptuar në prag të dorëheqjes, destabilizon interesat politike të Amerikës

(Skandal)Presidenti më i korruptuar në botë dhe njeri­hajn dhe antishqiptar, ka artikuluar për herë të parë fjalën e duhur, fjalën dorëheqje.

Normalisht emërimi i tij erdhi nga ambasadat, nga mafia ndërkombëtare dhe aspak nga shqiptarët që nuk janë përfaqësuar kurrë këto 27 vite.

Ne mendojmë që sinjalet për dorëheqjen e kësaj vemje të korruptuar janë udhëzuar nga Ambasada Amerikane, kongresmenët dhe nuk ka të bëjë aspak me krizën e shtirur të PD­së, por me reagimet e forta të publikut; edhe pse Meta shprehet që do të ofrojë dorëheqjen e tij në këmbim të qetësimit të PD­së, por të gjithë e dimë që Meta është njeriu dhe bashkëpunëtori i kriminelëve­politikanë të PD­së dhe se PD nuk do të kërkonte kurrë dorëheqjen e mikut të tyre, z. Meta.

Amerikanët e kanë kuptuar që emërimi i formës më të korruptuar si president ishte një lëvizje e gabuar, aq e gabuar, sa mund të destabilizojë interesat gjeopolitike të vetë Amerikës.

Anëtarët e thjeshtë të PD­së dhe ata të PS­së kanë një urrejtje të madhe për vemjen Meta, por krerët e PD­PS nuk kanë asgjë të përbashkët me anëtarët e thjeshtë të partive të tyre; Meta si president ka rezultuar diçka provokuese dhe një gabim strategjik i binjakëve komuniste PD­PS dhe një keqllogari e vetë ambasadës Amerikane, ndërkohë, nuk dihet implikimi dhe impakti i BE-së në këtë histori.

Një gjë është e sigurtë, reagimi në rrjete sociale është arma më e fortë dhe ajo më efikasja që sot kemi në dorë, prandaj reagoni në maksimum kundër Ilir Metës.

Mos të harrojmë që duhet kushtëzuar presidenti Meta me 3000 Muxhahedinët e MEK, dhe Amerikanët e dinë mirë se sa kartë e nxehtë dhe delikate janë Muxhahedinët dhe vetëm në këtë mënyrë Amerikanët i kemi pro kauzës sonë dhe ne pro interesave të tyre.

Kërkojmë dorëheqjen e Ilir Metës, në të kundërt, në peticionin në terren, 3000 Muxhahedinët do të jenë një nga pikat kryesore që do të lobojmë.

Të dorëhiqet presidenti i korruptuar Ilir Meta!

 

heineken
Loading...