16 C
Tirana, Albania
Thursday, August 24, 2017

Balliu e Bytyqi marrin pasaportën, do të ftohen nga Panuçi në...

Balliu e Bytyqi marrin pasaportën, do të ftohen nga Panuçi në Kombëtare
Kombëtarja Shqiptare e Futbollit pritet të rritet me talente të rinj, sepse dy prej lojtarëve të rinj që po spikasin me klubet e tyre...

Ja projekti që e shndërron Milanin në superfuqi të futbollit botëror...

Ja projekti që e shndërron Milanin në superfuqi të futbollit botëror brenda 5 vjetësh
Projekti i Milanit është io tillë që brenda pesë vitesh të shndërrohet në superfuqi të futbollit botëror. Detajet u publikuan sot në mediat italiane,...

Cvitanovic: Skënderbeu shumë i fortë, s’është fundi i botës po u...

Cvitanovic: Skënderbeu shumë i fortë, s’është fundi i botës po u eliminua Dinamo
Trajneri i Dinamos së Zagrebit, Mario Cvitanovic, theksoi sot në konferencën e zakonshme për shtyp se nuk do të jetë fundi I botës nëse...

E bujshme, Vllaznia dhe Shkëndija sigurojnë Champions për moshën U19

E bujshme, Vllaznia dhe Shkëndija sigurojnë Champions për moshën U19
Vllaznia e Shkodrës dhe Shkëndija e Tetovës, dy skuadra shqiptare të moshës nën 19 vjec, do të marrin pjesë për herë të parë në...

Ilir Daja bën patriotin: Skënderbeu luan jo vetëm për korçarët,...

Ilir Daja bën patriotin: Skënderbeu luan jo vetëm për korçarët, por për të gjithë shqiptarët
Skënderbeu do të presë të enjten në orën 20:00 në stadiumin “Elbasan Arena” Dinamon e Zagrebit, në kuadër të duelit të kthimit “play-off” të...

Policia zbardh masat që do të merren për ndeshjen Skënderbeu-Dinamo Zagreb,...

Policia zbardh masat që do të merren për ndeshjen Skënderbeu-Dinamo Zagreb, ja rrugët që bllokohen
Skënderbeu do të presë nesër në mbrëmje në “Elbasan Arena” Dinamon e Zagrebit për duelin e kthimit “play-off” të Ligës së Europës, e  cila...

Gjermanët zbulojnë skenarin e Çelsit, Tuchel në vend të Kontes

Gjermanët zbulojnë skenarin e Çelsit, Tuchel në vend të Kontes
Surpriza të mëdha po ndodhin në këtë fundmerkato në futbollin europian. Tregu nuk ka prekur vetëm lojtarët, por edhe stafet teknike, ku në qendër...

Futbolli ka nisur në të gjithë Europën, kurse FSHF prezanton revista

Futbolli ka nisur në të gjithë Europën, kurse FSHF prezanton revista
Ndërkohë që në të gjithë Europën kanë nisur kampionatet kombëtare të futbollit, i vetmi vend në kontinent që ende qëndron në pritje është Shqipëria....

Në Bullgari lopa tregon pasionin e saj për… futbollin (video)

Në Bullgari lopa tregon pasionin e saj për… futbollin (video)
Futja e kafshëve në fushën e lojës nuk shtë dicka e re. ndosh shpesh në kam;pionatet e vendeve të azhvilluara dhe kategoritë inferior. Ndodh...

Ndaloni masakrën, kampionati shqiptar po ngjan me një kampionat afrikan!

Ndaloni masakrën, kampionati shqiptar po ngjan me një kampionat afrikan!
Mungesa e rregulloreve të qarta dhe që i japin frymë zhvillimit të futbollit kombëtar, por më keq akoma ndryshimi i rregullave sipas interesave të...

Licensat e FSHF – Korrupsion, paaftësi dhe degradim i futbollit shqiptar

Licensat e FSHF - Korrupsion, paaftësi dhe degradim i futbollit shqiptar
Specialistët e futbollit kanë kohë që kanë lëshuar alarmin për licensat  pakriter që lëshon Federata Shqiptare e Futbollit, e cila po bën trajnerë futbolli...

Grekët e “qepin”, besnik hasi është “mbreti” në Athinë

Grekët e “qepin”, besnik hasi është “mbreti” në Athinë
Suksesi në Champions League, faza “play-off”, ndaj Rijekës së Kroacisë, bëri që Olimpiakosi grek të kalojë në fazën e grupeve dhe të vihet në...

Hysaj shkëlqen në Champions, fitore dhe kualifikim për Olimpiakosin e Besnik...

Hysaj shkëlqen në Champions, fitore dhe kualifikim për Olimpiakosin e Besnik Hasit
Sot në mbrëmje u luajtën pesë ndeshje të UEFA Champions League, faza “play-off”, ku u përcaktuan edhe skuadrat që do të vazhdojnë më tej...

S’është e lehtë të mbash të dashur Ronaldon, shikoni sakrificën në...

S’është e lehtë të mbash të dashur Ronaldon, shikoni sakrificën në palestër të Rodriguez
E dashura e Kristiano Ronaldos, Gjeorgjina Rodriguez, ka shfaqur linjat e saj të përkryera. Ajo ka postuar një video në rrjetin social, instagram në...

Skandaloze/ Dukën e magjeps Skënderbeu pos-trukim, i ngjan me Italinë kampione...

Skandaloze/ Dukën e magjeps Skënderbeu pos-trukim, i ngjan me Italinë kampione bote më 2006
Skënderbeu po ecën mirë në Ligën e Europës, ku i mbetet dhe një penmgesë para se të kalojë në fazën e grupeve të këtij...

Burrneshat e futbollit/ Megi Doci bën Vllazninë e femrave të shkëlqejë...

Burrneshat e futbollit/ Megi Doci bën Vllazninë e femrave të shkëlqejë në Champions
Nuk është vetëm Skënderbeu që po ecën në kompeticionet europiane. Një tjetër skuadër që po shkëlqen në Europë ëstë Vllaznia. Por jo ajo e...

Dy ditë para ndeshjes me Skënderbeun, ish-presidentit të Dinamo Zagreb i...

Dy ditë para ndeshjes me Skënderbeun, ish-presidentit të Dinamo Zagreb i bëjnë atentat
Kur mbeten dhe pak orë nga ndeshja e kthimit midis Skënderbeut tonë dhe Dinamos së Zagrebit, për xhiron e kthimit të “Pay-Off” të Ligës...

Gjykata nuk e fal Ronaldon, do t’i mungojë Realit deri në...

Gjykata nuk e fal Ronaldon, do t’i mungojë Realit deri në mesin e shtatorit
Gjykata Sportive në Spanjë nuk e ka falur Kristiano Ronaldon për gjestin e tij të bërë në duelin El Clasico kundër Barcelonës në kuadër...

A paguhet më nën dorë për të veshur fanelën e Kombëtares?

A paguhet më nën dorë për të veshur fanelën e Kombëtares?
Presidenti i federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, është akuzuar kryesisht nga lojtarë të ndryshëm kosovarë, (më saktë familjarët e tyre) se për t’u...

Ja funksionari i LSI që akuzohet nga Ilir Suli për korrupsion...

Ja funksionari i LSI që akuzohet nga Ilir Suli për korrupsion dhe si qëndron e vërteta e dopingut
Ilir Suli është rikthyer dhe një herë në skenë, këtë herë jo në pedanë për ngritjen e peshave, por për të ngritur peshë opinionin...

MOTI SOT

Tirana
clear sky
16 ° C
16 °
16 °
82%
2.1kmh
0%
Fri
30 °
Sat
30 °
Sun
32 °
Mon
32 °
Tue
33 °

KEMBIMI VALUTOR