19 C
Tirana, Albania

HOT-DOG me kifle

Përbërësit 500 gr miell 1 luge maja 100 ml vaj 250 ml qumësht (të vakët) 1 luge e vogel kripe 1 vezë (për lyerje) ...
Ëmbëlsirat që ju përshtaten sipas horoskopit

Ëmbëlsirat që ju përshtaten sipas horoskopit

  Ëmbëlsirat që ju përshtaten sipas horoskopit : Dashi Cinnamon Rolls ( Lexo Recetën ) Ju keni si shenjën tuaj Dashin dhe jeni gjithnjë të gatshëm për...
Macarons

Macarons

Macaron është një ëmbëlsirë me origjinë franceze. Kjo ëmbëlsirë është e përgatitur me pak përbërës, me bazë meringe, miell bajamesh, të bardha veze dhe...
Cupcakes

Cupcakes

Cupcakes - Receta Perberesit: 3 luge vaj (vaji normal eshte ok, por vaj canola ose vaj arre kokosi funksionon me mire – e gjeni ne...
Krepa

Krepa

Krepa - Receta Krepat jane nje gatim shume antik me origjine franceze, te cilat sipas legjendes jane shfaqur ne shekullin e V kur Papa Gelasio donte te shuante urine e pelegrineve francez...
Kadaif

Kadaif

Kadaif - Receta Përbërësit: 500 gr kadaif 150 gr gjalp 200 gr arra Përgatitja: E hapim kadaifin në tepsi dhe mbi të hedhim gjalpin e shkrirë. Më pas e fusim...
Soufflé

Soufflé

  Soufflé - Receta Përbërësit: 300 gr çokollatë 250 gr gjalpë 4 vezë 4 të verdha veze 120 gr sheqer 120 gr miell Hedhim në një tas të madh vezët, të verdhat e...
Brownies

Brownies

  Brownies - Receta  Përbërësit: 200 gr gjalp 3 dl sheqer (3 filgjana) 3 vezë 2 dl miell 5 lugë kakao 1 lugë vanil Mbi: 1 lugë sheqerpluhur Si e përgatitë: 1. Lëshoje furrën në...
Biskota

Biskota

  Biskota - Cookies me kikirika 200 g gjalp (i zbutur) 2 dl sheqer 1 lugë vanilë 2 ve 4 dl miell 1 lugë bakin 1 maje luge krip 100 g qokolladë...
Cheese cake me luleshtrydhe

Cheese cake me luleshtrydhe

Cheese cake me luleshtrydhe - Receta Përbërësit: Për bazën: 250 gr biskota të thjeshta, 100 gr gjalpë i shkrirë. Për kremin: 1 pako vanilje, 600 gr krem djathi (Philadelphia),250...
Tullumba

Tullumba

Tullumba - Receta Përbërësit per Tullumba: – 9 filxhanë kafeje ujë – 1 filxhan kafeje vaj – një majë thike kripë – 7 filxhanë kafeje miell – 3 filxhanë kafeje...
Petulla - Donuts

Petulla – Donuts

Petulla - Donuts  Përbërësit për 15/16 donuts: 1 bustinë maja birre e thatë në kokrriza (10g) ● 450g miell 0 ● 220ml qumësht në temperaturë ambienti...
Red Velvet Kek

Red Velvet Kek

Red Velvet Kek - Receta  Përbërësit : 2 filxhan çaji e gjysëm me miell 00 2 filxhan çaji sheqer 1 lugë kakako e hidhur (pa sheqer pa qumësht) 1...
Role me kanellë – Cinnamon Rolls

Role me kanellë – Cinnamon Rolls

  Role me kanellë – Cinnamon Rolls Përgatitja: 1 H - Pjekja: 20 Mins - Sasia: 6 Persona Roletë me kanellë janë ëmbëlsira shumë të mira për mëngjes apo pasdite të shoqëruar me...
Horoskopi ditor E Diel 26 Shkurt 2017

Horoskopi ditor E Diel 26 Shkurt 2017

HOROSKOPI DITOR Horoskopi ditor E Diel 26 Shkurt 2017     DASHI 2 Mars – 20 Prill Dita e sotme do fillojë furishëm dhe që në orët e para...

Fruti që redukton plogështinë

Gështenja, e njohur si fruti i vjeshtës, është kuruesi më i mirë i lodhjes dhe shëndetit jo të mirë. Nëse vazhdimisht ndjeheni të plogësht, ekspertët...

Gabimet që bëni gjatë dietës suaj

Humbja e peshës mund të jetë e vështirë, por ka një mori gabimesh dietike të cilat mund të pengojnë progresin. Nga dieta deri te stërvitja, duhet...

Foto/ Shkëlqejnë modelet në Javën e modës

Kendall Jenner dhe motrat Hadid ishin ndër të shumtat modele që sfilonin të hënën në Javën e modës në Milano. Përveç karrierës së tyre...
Çifti nis bashkëjetesën, ja sakrifica që Çiljeta bën për Alban

Çifti nis bashkëjetesën, ja sakrifica që Çiljeta bën për Alban Hoxhën

Prej kohësh tashmë, historia e dashurisë mes Çiljeta Xhilagës dhe portierit të Partizanit, Alban Hoxha, është shndërruar në kryefjalën e mediave rozë. Vitin e shkuar...
Horoskopi ditor E Shtunë 25 Shkurt 2017

Horoskopi ditor E Shtunë 25 Shkurt 2017

HOROSKOPI DITOR Horoskopi ditor E Shtunë 25 Shkurt 2017     DASHI 21 Mars – 20 Prill Sot do keni më tepër besim tek partneri juaj dhe marrëdhënia në çift...

MOTI SOT

Tirana
scattered clouds
19 ° C
19 °
19 °
52%
5.1kmh
40%
Mon
13 °
Tue
14 °
Wed
12 °
Thu
9 °
Fri
11 °

KEMBIMI VALUTOR