Tahiri sulmon ashpër LSI-në: Ministria e Transporteve pagoi faturën e një rruge të pandërtuar, Prokuroria heshti

1
Tahiri sulmon ashpër LSI-në

Kryetari i PS-së së Tiranës ishte sot në fshatin Ndroq të Tiranës, ku takoi banorët e zonës dhe i ftoi në 25 Qershor të votojnë PS-në.

Pas takimit përmes një statusi në fb, Saimir Tahiri përdori një rast konkret të shpërdorimit të fondeve nga një Ministri e drejtuar nga aleatët, LSI e Petrit Vasilit, duke theksuar qëndrimin, se PS duhet të qeverisë e vetme pas 25 Qershorit.

Ndroq, mendoja ishte barcalete por qenka e vërtetë. Rruga e Kërcukjes është paguar prej vitesh nga Ministria e Transporteve, e sot nuk ka asnjë metër asfalt. Asnjë metër!!! Lekët janë zhdukur me sukses, hetimet janë mbyllur me po aq sukses. #perrrugenqeduam #pershqiperineqeduam”, shkruan Tahiri, duke mos i kursyer akuzat edhe për sistemin e drejtësisë.”

 

1 KOMENT

  1. Nese ka pasur dijeni dhe nuk ka denoncuar sot duhet te merret ne ceshtje penale se ka fshehur nje krim ndersa per ministrin qe akuzohet prokuroria dune te hape ceshtje penale.

PËRGJIGJU