25 C
Tirana, Albania
Tuesday, May 23, 2017
Video/Behgjet Pacolli: Me LDK-në koalicion, vetëm nëse unë jam kandidat për kryeministër

Video/Behgjet Pacolli: Me LDK-në koalicion, vetëm nëse unë jam kandidat për kryeministër

Pas rrëzimit të Qeverisë sot, me ç’rast edhe filloi numërimi i 45 ditëve brenda së cilave duhet mbajtur zgjedhjet, kreu i Aleancës Kosova e...
Edi Rama: 18 Qershori, dita e Vettingu-t

Edi Rama: 18 Qershori, dita e Vettingu-t

Me porosi për kandidatët për deputetë, premtime për 4 vitet e ardhshme, batuta, por edhe ironi për çadrën e PD apo mungesën e opozitës...
Zgjedhjet e munguara, e diela sot në Kavajë, flasin qytetarët

Zgjedhjet e munguara, e diela sot në Kavajë, flasin qytetarët

E diela e ka gjetur Kavajën në një klimë të qetë politike dhe qytetare. https://www.youtube.com/watch?v=0w2DJw2kD7o Tërheqja e kandidatit nga Partia Socialiste solli shtyrje të zgjedhjeve që...
Video: Majlinda Bregu i bashkohet Ramës në Gjirokatër

Video: Majlinda Bregu i bashkohet Ramës në Gjirokatër

Deputetja Majlinda Bregu është një nga zërat më kritikë në selinë e Parisë Demokratike. Ajo është shprehur vazhdimisht kundër bojkotit të opozitës. Por këtë fundjavë, deputetja...
VIDEO/ Sa vëllezër ke ti? Zbardhet dialogu i dytë Rama-Basha-Nishani

VIDEO/ Sa vëllezër ke ti? Zbardhet dialogu i dytë Rama-Basha-Nishani

Akuzat publike të Edi Ramës dhe Lulzim Bashës për njëri – tjetrin, nuk i tregojnë ata vetëm si kundërshtarë politikë. Ato shkojnë deri në...
Loja e rrezikshme, “Sfida e Balenës Blu” arrin në Greqi

Loja e rrezikshme, “Sfida e Balenës Blu” arrin në Greqi

Departamenti i Krimit Elektronik në Greqi ka dhënë alarmin për lojën vdekjeprurëse që qarkullon në internet, të quajtur “Sfida e Balenës Blu” (Blue Whale...
Video: Bujar Nishani iu tregon një histori Ramës e Bashës, në nisje të takimit

Video: Bujar Nishani iu tregon një histori Ramës e Bashës, në nisje të takimit

Bujar Nishani ka pritur për herë të dytë brenda dy ditë, kryeministrin Edi Rama dhe kreun e PD-së, Lulzim Basha, për të gjetur një...
Prapaskenat e negociatave: garancitë për zgjedhje janë pretekst, PD drejt vetëshkatërrimit

Prapaskenat e negociatave: garancitë për zgjedhje janë pretekst, PD drejt vetëshkatërrimit

Oferta për PD, Rama: Task­forcë për monitorimin e ministrive Gjatë tre orëve negociata në Presidencë, Edi Rama mësohet se i ka ofruar Lulzim Bashës emërimin...
Ambasadori amerikan Donald Lu: Politikanët dhe gjykatësit e korruptuar frikë nga të rinjtë

Ambasadori amerikan Donald Lu: Politikanët dhe gjykatësit e korruptuar frikë nga të rinjtë

“Kohët po ndryshojnë. Politikanët, zyrtarët e qeverisë, gjykatësit dhe prokurorët e korruptuar kanë frikë. A e dini se nga kush kanë frikë? Ata kanë...
BE në alarm për situatën në Maqedoni, Mogherini: Ndal dhunës!

BE në alarm për situatën në Maqedoni, Mogherini: Ndal dhunës!

https://www.youtube.com/watch?v=cuQu1VpMEvk Dhuna në tempullin e demokracisë në kryeqytetin maqedonas ka shqetësuar ndërkombëtarët. Për liderët e BE, akte si ato të së enjtes janë të papranueshme....
Video: Maqedonasit u tërbuan, pasi në parlamentin e tyre u këndua himni shqiptar?

Video: Maqedonasit u tërbuan, pasi në parlamentin e tyre u këndua himni shqiptar?

Deputeti i Lëvizjes BESA në Maqedoni, Zeqirija Ibrahimi tha se i  vjen keq që u keqpërdor rregullorja dhe u lejua që të këndohet himni...
Live: Maqedonia në kaos!

Live: Maqedonia në kaos!

Lexo edhe:  Tensionet në Maqedoni, gjakoset Zaev. Xhaferi: S’ka nevojë për panik Tensionet në Maqedoni, gjakoset Zaev. Xhaferi: S’ka nevojë për panik Zgjedhja e kryeparlamentarit Talat Xhaferi...
Kriza, rrugët e zgjidhjes

Kriza, rrugët e zgjidhjes

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk e shtyu afatin e regjistrimit të partive dhe koalicioneve siç kërkonte PS e LSI. Kërkesa u diskutua por nuk...
Ilir Meta: Nuk them që Rama të japë dorëheqjen. Nën frymëzimin e Berishës janë sulmuar institucionet

Ilir Meta: Nuk them që Rama të japë dorëheqjen. Nën frymëzimin e Berishës janë...

Lideri i LSI-së Ilir Meta, ka dalë në një deklaratë për shtyp ku ka bërë thirrje për ulje të tensioneve politike. Meta vendos theksin...
Rruga e Arbrit, 250 mln euro; Qeveria miraton propozimin

Rruga e Arbrit, 250 mln euro; Qeveria miraton propozimin

Qeveria ka shpërblyer me një bonus sa dhjetë përqind të pikëve ofertën e një kompanie private për ndërtimin e Rrugës së Arbrit. Top Channel...
Video: Ilir Meta e “djeg” për ditëlindjen e Monikës; Demokracia është a "couple show", dhe jo "one man show"

Video: Ilir Meta e “djeg” për ditëlindjen e Monikës; Demokracia është a “couple show”,...

Ilir Metën rrallë e keni parë kaq në qejf. Në ditëlindjen e 43-të të bashkëshortes, nuk është përmbajtur, por ka hequr kostumin e politikanit...
Ali Xhixha në tel: Edhe Rama mund të ishte kryeministër i "qeverisë së besimit"

Ali Xhixha në tel: Edhe Rama mund të ishte kryeministër i “qeverisë së besimit”

A do ishte i mundshëm një koalicion paszgjedhor me PD? Intervista ekskluzive do te transmetohet live ne facebook dhe youtube. Meta sqaron edhe propozimin për dorëzimin...
Dialogu/ Basha i vendos kushtin, Rama e pranon: Eja flasim dhe për qeverinë teknike. A do shkojë Basha?

Dialogu/ Basha i vendos kushtin, Rama e pranon: Eja flasim dhe për qeverinë teknike....

Kreu i PD-­së, Lulzim Basha tha ditën e sotme në “Opinion” se do t’i përgjigjet pozitivisht thirrjes së kryeministrit Rama për dialog vetëm me...
Blindohet Rusia, të tjera pamje nga sulmi

Blindohet Rusia, të tjera pamje nga sulmi

“Shkaqet e kësaj ngjarjeje nuk janë përcaktuar ende, kështu që është ende shumë herët për të folur. Këtë do ta tregojë hetimi. Qartësisht, ne...
"Opozita nuk është monopol i PD. Jeni të lirë ta vrisni veten me Nardin dhe Vangjelin"

“Opozita nuk është monopol i PD. Jeni të lirë ta vrisni veten me Nardin...

Pas përfundimit të Asamblesë së Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama në rubrikën e komunikimin javor në FB i është përgjigjur kërkesave të PD­-së. Rama...

MOTI SOT

Tirana
scattered clouds
22 ° C
22 °
22 °
56%
2.1kmh
40%
Wed
21 °
Thu
15 °
Fri
20 °
Sat
20 °
Sun
21 °

KEMBIMI VALUTOR