9 C
Tirana, Albania
Sunday, March 19, 2017
Largimi Tahirit

Largimi Tahirit: Tek “çadra e lirisë” kërcehet vallja e Tropojës dhe e Skraparit

Lajmet për largimin e Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri janë pritur me këngë e valle në çadrën e protestuesve të opozitës, të vendosur përpallë...
Video e "ndaluar" e Ministrit Tahiri

Video e “ndaluar” e Ministrit Tahiri

Një nga punonjëset e Ministrisë së Brendshme, Fatjola Lubonja, që mban postin e drejtores së Integrimit dhe Projekteve, ka publikuar një video në Facebook. Ajo...

Lubonja sherr me Dakon: Je injorant, të kishte shtet do ishe në burg. Kryebashkiaku:...

Analisti Fatos Lubonja është përplasur ashpër me kreun e bashkise se Durresi Vangjush Dako në emisionin e Ylli Rakipit “Te paekspozuarit” ne news 24...
Tahiri ‘shkarkon’ Haki Çakon për 8 mars, sot drejtojnë gratë

Tahiri ‘shkarkon’ Haki Çakon për 8 mars, sot drejtojnë gratë

‘Shkarkohet’ Drejtori i Policisë së Shtetit Haki Çako. Lajmi është bërë i ditur nga vetë Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri. Sipas tij, Çako është zëvendësuar nga...

“Dënoni Shqipërinë. Ndërhyn në punët tona të brendshme”

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov ka kërkuar nga Shtetet e Bashkuara, BE-ja, NATO dhe Turqia që të dënojnë dhe ta hedhin poshtë platformën e...

“1120 kontenierë kaluan në Shqipëri drejt Maqedonisë, por asnjë s’kishte lëndë kimike!”

Drejtoria e Doganave mohon kategorikisht që në territorin shqiptar të ketë kaluar qoftë edhe 1 kontenier me mbetje, gjatë vitit që shkoi, denoncim që...

Jeta e fshehtë e seksit në Shqipëri/ Rrëfime nga të burgosurat: Prostitucioni i luksit...

Në Shqipëri të dhënat Zyrtare tregojnë se prostitucioni po kthehet në një shqetësim, ndërsa policia se fundmi ka identifikuar edhe prostitucionin e luksit. Të intervistuara...
Shpërthen Rama: PD voto Vetting-un pastaj

“Çdo vonesë në çlirimin e drejtësisë, i kthen politikanët që pengojnë vettingun në pengmarrës...

Kryeministri Edi Rama ka vënë në fokus të “komunikimit javor” votimin e organeve të vettingut ditën e nesërme, duke i bërë kështu thirrje opozitës...

Skenarët e vetting-ut

Anëtarja socialiste e Komisionit të Ligjeve, Vasilika Hysi nuk parashikon dot fatin e seancës së jashtëzakonshme parlamentare të thirrur nga kryetari Ilir Meta për...

Antidroga/ Strategjia e re kundër kanabisit, Rama dhe Tahiri takim me drejtuesit e Policisë

Kryeministri i vendit Edi Rama është duke zhvilluar një takim me drejtuesit kryesorë të Policisë së Shtetit. Në këtë takim janë duke u kryer bisedime...
Kërcënimi i Bashës, Klosi: Përpjekje për t’u bërë burrë

Perëndimi e braktis, Basha: Mogherinin do ta takoj si kryeministër i Shqipërisë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka treguar edhe motivet se përse Përfaqësuesja e lartë e BE-së Federica Mogherini, nuk e ka përfshirë në...
Video/ Mometi kur Vlora Çitaku e bën

Video/ Mometi kur Vlora Çitaku e bën për “dush të ftohtë” Nikoliç në OKB

Mbrëmë është mbajtur sesioni i Këshillimit të Sigurimit për Kosovën, ku ka pasur përplasje në mes të përfaqësuesve të Kosovës dhe Serbisë. Presidenti serb Tomislav...
“Dhëmbë për dhëmbë”, Bushati reagon ndaj Gruevskit:

“Dhëmbë për dhëmbë”, Bushati reagon ndaj Gruevskit: Nuk lejojmë prekjen e dinjitetit të shqiptarëve

Ministri i Jashtëm Dimtir Bushati i ka kthyer përgjigje ish-Kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski lidhur me rolin e shqiptarëve në shtetformimin e Maqedonisë. Duke folur në...

Elona Gjebrea: Reforma në Drejtësi, garanci për të parandaluar fenomenin e trafikimit të qenieve...

Edhe pse është bërë shumë për të parandaluar fenomenin e trafikimit të qenieve njerëzore, 95 persona kanë qenë viktimë e këtij fenomeni për vitin...

“Mos ma ngre zërin mua!”/ Dështon emisioni Live, sherr Fevziu-Basha

Debatet dhe replikat e ashpra mes kreut të PD Lulzim Basha dhe gazetarit Blendi Fevziu kanë shoqëruar mbrëmjen e sotme emisionin “Opinion”. Edhe pse gazetari...

Zëdhënësja e KE-së Maja Koçijançiç: Shkoni në parlament dhe lejini trillimet e kërcënimet për...

Shqipëria është një nga partneret tona kyçe në Ballkanin Perëndimor, vend kandidat që ka marrë rekomandimin për hapjen e negociatave të kushtëzuar me zbatimin...

“Basha të vijojë protestën e tij, nëse dëshiron, por jo të bojkotojë Parlamentin”

Unë mendoj që të protestosh është normale, të ndryshosh qeverinë po ashtu. Të mos shkosh të punosh nuk është aspak normale – tha eurodeputeti Knut...

Festa e pavarësisë së Kosovës, videoja që çmendi rrjetin

Përformanca e valleve të një grupi vajzash, nxënëse në Prishtinë në qëndër të qytetit ka qënë e veçantë dhe ka përfshirë të gjitha rrjetet...

Akuzat ndaj Donald Lu dhe Romana Vllahutin janë si filmat me diversantë

Deputetja e Partisë Demokratike të Shqipërisë Majlinda Bregu, ish-kryetare e Komisionit të Integrimit në Kuvend thotë se reforma në drejtësi nuk është thjesht për...

Horat!

Duket se kostumin e politikanit sot e ka zhveshur tërësisht. Deputeti demokrat Flamur Noka me sjellje tipike prej të forti ka hyrë me dhunë...

MOTI SOT

Tirana
few clouds
11 ° C
11 °
11 °
62%
2.1kmh
20%
Sun
16 °
Mon
16 °
Tue
17 °
Wed
15 °
Thu
17 °

KEMBIMI VALUTOR